7 zasad jak bezpiecznie i poprawnie zrobić badanie RTG

Pozwalają one zdiagnozować chorobę i podjąć odpowiednie leczenie. O czym warto pamiętać by bezpiecznie i dobrze wykonać prześwietlenie podpowiada Lekarz Specjalista Radiolog Iraida Szandruk-Łabędzka z pracowni RTG szpitala im. Św. Rodziny w Warszawie.

1. Bezpieczeństwo – zanim zdecydujesz się na badanie w danej placówce zapytaj czy dysponuje ona ważnym certyfikatem przeglądu technicznego aparatu RTG. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że sprzęt jest całkowicie bezpieczny i sprawny.
2. Nowoczesny sprzęt – znajdź placówkę, która wykonuje badania na cyfrowanym sprzęcie najnowszej generacji. Wykonanie prześwietlenia na takim aparacie daje gwarancję jakości badania oraz wyklucza konieczność powtórzenia badania.
3. Wysokie kwalifikacje lekarza radiologa – nawet najnowocześniejszy sprzęt nie daje nam gwarancji poprawności diagnozy. Pytaj o kwalifikacje lekarza, który będzie opisywał Twój wynik. Od jego wiedzy i doświadczenia zależy ocena Twojego stanu zdrowia.
4. Wyniki na CD – to nowości na rynku. Wyniki prześwietlenia w formie nagrania na płycie CD oferuje niewiele placówek w Warszawie m.in. szpital Św. Rodziny na ul. Madalińskiego. Taka forma otrzymania wyniku prześwietlenia daje możliwość szczegółowej analizy przez lekarza oraz pozwala na bezpieczne przechowanie wyników przez lata.

Portal używa plików cookies, korzystanie z portalu oznacza ich akceptację, więcej informacji na stronie "Polityka Cookies"

Korzystanie z portalu oznacza automatyczną akceptację postanowień zawartych w "Regulaminie Serwisu" i "Polityce Prywatności"

Przeczytaj inne:
Żylne skutki nadwagi

Główny skutek nadwagi to przede wszystkim negatywny wpływ na pracę układu krwionośnego. Jeśli masa naszego ciała zwiększy się o 20...

Zamknij