Jeśli Twoje dziecko rozwija się prawidłowo, nie ma żadnych dolegliwości i nie zauważyłaś nic niepokojącego, na pierwsza wizytę warto się wybrać ok. 17 roku życia. Lekarz wtedy sprawdzi, czy jej narządy rodne oraz piersi są prawidłowo rozwinięte. Ale jeśli wystąpią jakieś z opisanych poniżej obajawów, nie zwlekaj i zabierz swoją córkę do ginekologa.

Oto niepokojące objawy:

• Upławy, które powodują ból, świąd, pieczenie, zaczerwienienie w okolicach intymnych. Zazwyczaj, choć nie zawsze, wydzielina z pochwy, która powoduje dolegliwości ma nieprzyjemny zapach i żółtawy lub zielonkawy kolor.
• Bardzo bolesne miesiączki.
• Cykle miesiączkowe, które trwają krócej niż 21 dni, lub dłużej niż 35 dni. (Przypominam, że długość cyklu mierzy się od dnia pierwszej miesiączki, do dnia poprzedzającego kolejną miesiączkę).
• Bardzo obfite miesiączki, które trwają dłużej niż 7 dni, lub zużywasz więcej niż 6 podpasek, które są mocno przekrwione, na dobę.
• Pojawienie się miesiączki przed dziesiątym rokiem życia, lub brak miesiączki po ukończeniu szesnastego roku życia.
• Trądzik, łojotok, nadmierne owłosienie z towarzyszącymi cyklami miesiączkowymi dłuższymi niż 35 dni.
• Podejrzenie ciąży.

Pamiętaj także, że bardzo ważny jest wybór odpowiedniego lekarza specjalisty a jest nim w tym przypadku ginekologa w Krakowie. Warszawa czy Poznań to duże miasta wiec jest także duży wybór lekarzy. Wybierz najlepszego. Twoja córka musi mieć zaufanie do swojego lekarza prowadzącego oraz nie przestraszyć się na pierwszej wizycie. To oczywiste, że będzie to dla niej krepujące, wiec zbadaj, aby jej stres zmniejszyć do minimum.

Przede wszystkim wspieraj ją i bądź przy niej, kiedy będzie Cię potrzebowała.

Portal używa plików cookies, korzystanie z portalu oznacza ich akceptację, więcej informacji na stronie "Polityka Cookies"

Korzystanie z portalu oznacza automatyczną akceptację postanowień zawartych w "Regulaminie Serwisu" i "Polityce Prywatności"

Przeczytaj inne:
Jak spędzić deszczowe popołudnie?

Przyjemność dla ciała Ciągle brakuje ci czasu na zadbanie o siebie? Deszczowe popołudnie to doskonały moment na zabiegi pielęgnacyjne. Relaksująca...

Zamknij