Czytelnicza pasja: jak ją rozwijać?

 

 

 

W poszukiwaniu ciekawych książek

Wybór odpowiednich książek dla dziecka to podstawa. Fantastyczne bajki i pięknie wydane opowiadania mogą okazać się najlepszą zachętą do czytania i samodzielnego sięgania po książki. Wielu wspaniałych inspiracji mogą dostarczyć księgarnie internetowe, w których literatura dziecięca zajmuje bardzo ważne miejsce. Znana jako księgarnia oferująca tanie podręczniki strona Merlin.pl pozwala rodzicom nie tylko na szybki zakup książek szkolnych.

Książka od najmłodszych lat

Czytanie do poduszki oraz wspólne przeglądanie książeczek – taki kontakt z literaturą może rozbudzić czytelnicze pasje w każdym dziecku. Szeroki wybór i coraz bardziej atrakcyjne wydawnictwa to bezcenna pomoc dla każdego rodzica, któremu zależy na przekonaniu swej pociechy do literatury. Dodatkową możliwością, z której warto skorzystać, są książeczki interaktywne. To dzięki nim dziecko uczy się, że poprzez czytanie można się wspaniale bawić.

Wspólne tworzenie historyjek: rodzinna zabawa, która rozwija wyobraźnię

Wspólne czytanie oraz wspólne tworzenie własnych, rodzinnych opowieści – to kolejne sposób na pobudzenie dziecięcej wyobraźni. Zainspirowany losami bajkowych bohaterów maluch może sam kreować ich dalsze dzieje i wymyślać im nowe przygody. Taka zabawa może nie tylko zająć wolny czas, ale i zachęcić do dalszego szukania inspiracji w książkach. Może stać się jednocześnie doskonałym sposobem na spędzanie wolnego czasu w gronie rodzinnym oraz na nawiązanie bliższych więzi z rodzicami. To bezcenne wartości, w których rozwoju wspólne czytanie pomaga wyjątkowo skutecznie.

Dzięki książkom rozwija się nasza wyobraźnia oraz wiedza o świecie. Z pewnością warto sięgać po nie już od pierwszych lat swego życia. Dzięki wydawcom oraz troskliwym rodzicom coraz większa grupa maluchów staje się doskonałymi czytelnikami już w pierwszych latach swego życia. To powód do dumy dla każdego rodzica.

Portal używa plików cookies, korzystanie z portalu oznacza ich akceptację, więcej informacji na stronie "Polityka Cookies"

Korzystanie z portalu oznacza automatyczną akceptację postanowień zawartych w "Regulaminie Serwisu" i "Polityce Prywatności"

Przeczytaj inne:
Ogród wieczornych mgieł. Tan Twan Eng

Premiera 14 sierpnia fragment recenzji: Ogród wieczornych mgieł operuje obrazem dalekim od oczywistej czerni i równie oczywistej bieli, dyskretnym niedopowiedzeniem,...

Zamknij