„Dogman” Matteo Garrone – polska premiera na 18. MFF Nowe Horyzonty

„Dogman” Matteo Garrone – polska premiera na 18. MFF Nowe Horyzonty

„Dogman” Matteo Garrone to jeden z najlepszych filmów tegorocznego Konkursu Głównego w Cannes, z wybitną kreacją Marcello Fonte, za którą otrzymał Nagrodę dla Najlepszego Aktora.

Film będzie miał swoją polską premierę na 18. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Nowe Horyzonty, który odbędzie się w dniach 26 lipca – 5 sierpnia we Wrocławiu.

Mistrz włoskiego kina „Gomorra” tym razem przenosi nas na mroczne i naturalistyczne, a jednocześnie prawie baśniowe przedmieścia Rzymu, by opowiedzieć historię trzydziestoparoletniego, wiecznie uśmiechniętego Marcello, który stara się być miły dla wszystkich i nikomu nie zrobić krzywdy. Nad życie kocha swoją córeczkę i psy, którymi opiekuje się z niesamowitą czułością. Prowadzi salon dla czworonogów, gdzie często wpada przypominający rottweilera agresywny, naćpany osiłek Simone. „Przyjaciel” wymusza na niepozornym aktorze kolejne przysługi, a reżyser obserwuje, jak ślepa – psia – lojalność nieuchronnie eskaluje frustrację i przemoc.

Pewnie byłaby to historia ciężkiego kalibru, gdyby nie rozbrajający Fonte, wnoszący do filmu szczerość, bezpretensjonalność i naturalny komizm, które czynią z jego obrazu postać głęboko ludzką, łączącą sprzeczności – co pozwala postawić reżyserowi kluczowe pytania o nieodgadnione źródła ludzkiej natury.

Film trafi do kin 14 września 2018.

Portal używa plików cookies, korzystanie z portalu oznacza ich akceptację, więcej informacji na stronie "Polityka Cookies"

Korzystanie z portalu oznacza automatyczną akceptację postanowień zawartych w "Regulaminie Serwisu" i "Polityce Prywatności"

Przeczytaj inne:
Jaruzelski. Życie paradoksalne

Paweł Kowal, Mariusz Cieślik Jaruzelski. Życie paradoksalne PREMIERA: 13 maja Mocne strony książki: - ukazuje się w przeddzień pierwszej rocznicy...

Zamknij