DominikJasioski – LOOK AT ME. Człowiek nieidealny

LOOK AT ME Jasioskiego to cykl portretów malarskich wykonanych techniką olejną oraz cykl rysunków, dla których inspiracją był człowiek i jego ciało a w szczególnoności ułomności, niedociągniecia, detale, które zdaniem artysty wpływają na to, że jesteśmy od siebie różni. To zróżnicowanie ludzkiej powłoki pociąga artystę najbardziej.

Przygotowując się to tego cyklu Jasioski zaczął od rzetelnego studiowania anatomii ludzkiego ciała, mając tą bazę mógł czerpad to co go urzeka i przekładad na własną estetykę. Dlatego na wystawie pojawią się stylizacje i nienaturalne nierzadko przedstawienia porteretowanych modeli. To subiektywna interpretacja zastanej rzeczywistości, która ma byd ciekawa dla oka, wprawająca w zachwyt czy nawet nurtująca odbiorcę.

Dominik Jasioski urodził się w 1981 roku w Rzeszowie. Jest Absolwentem Wydziału Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Naukę ukooczył dyplomem w Pracowni Grafiki Warsztatowej prof. Andrzeja Więcławskiego „Problem deformacji ciała ludzkiego
we współczesnej sztuce“. W 2010 roku został laureatem I edycji konkursu „My Little Gallery“ Casa Marvell. Twórca plakatów do sztuk teatralnych Teatru Bajka oraz scenografii i kostiumów do sztuki „Życie do natychmiastowego użytku“ Anny Burzyoskiej w reżyserii Roberta Walkowskiego, wystawianej w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Jego prace zobaczyd można było m.in na zbiorowej wystawie grafiki Agnieszki Cieślioskiej i jej studentów w Galerii przy Van Gogha w Warszawie, Wystawie Młodych Artystów w Le Madame również w Warszawie jak również na indywidualnej wystawie prac w Galerii Synkret . Jego prace i rozprawa „Deformacja przejawem niewiedzy“ publikowane były w miesięczniku „Nowa Okolica Poetów“. Wystawę będzie można oglądad przez cały miesiąc (sierpień).

Portal używa plików cookies, korzystanie z portalu oznacza ich akceptację, więcej informacji na stronie "Polityka Cookies"

Korzystanie z portalu oznacza automatyczną akceptację postanowień zawartych w "Regulaminie Serwisu" i "Polityce Prywatności"

Przeczytaj inne:
Warto być aktywną zawodowo. Kobiety ukrytym potencjałem polskiej gospodarki

Więcej pracujących kobiet to wyższy wzrost gospodarczy – do 2025 roku budżet państwa mógłby zyskać ponad 50 mld zł PKB...

Zamknij