Jak pozbyć się plam z wiśni i jagód?

Plama, plama, co za pech

Sezon na wiśnie i jagody przypada w Polsce na okres letni. Sady i lasy wypełniają się ludźmi, przy drogach w okolicy lasów pojawia się mnóstwo osób, które chcą sprzedać zebrane jagody. Z kolei w sadach na wsiach gospodarze poszukują pracowników, którzy pomogą zerwać owoce wiszące na drzewach.

 

Już podczas zrywania owoców można się nimi pobrudzić, choć każda osoba wykonująca taką pracę na pewno wie, że należy się do niej w odpowiedni sposób ubrać. Stare spodnie i bluzka, które nie są nam już do niczego potrzebne, będą najlepszym wyborem. Nie możemy jednak tak się przebierać za każdym razem, kiedy będziemy chcieli zjeść deser jagodowy czy wypić kompot z soczystych wiśni. Jeden nieostrożny ruch może spowodować, że nasza ulubiona sukienka czy bluzka będzie cała poplamiona. Na szczęście plamę można wywabić. Istotne, aby wykorzystać do tego celu środki chemiczne, które nie uszkodzą delikatnej tkaniny.

Jak usunąć uporczywe plamy z owoców?

Latem nosimy głównie delikatne bluzki i sukienki, które po wielokrotnym praniu mogą się zniszczyć, zwłaszcza jeśli dodajemy do niego chemiczne odplamiacze. Zabrudzenia z jagód można usunąć, pozostawiając odzież zamoczoną w wodzie z octem. Problem w tym, że dla delikatnych ubrań ocet nie jest najlepszym towarzystwem. Chcąc zlikwidować plamę z owoców, ale jednocześnie zachować tkaninę w idealnym stanie, należy użyć profesjonalnego odplamiacza. Odpowiedni będzie na przykład proszek Oxi Action Extra Hygiene, który możemy dodać do prania ręcznego lub do pralki. Wywabi on skutecznie plamy z jagód czy wiśni, a jednocześnie nie zniszczy kolorów. Nasza ulubiona odzież pozostanie w idealnym stanie. Pamiętajmy, że takie plamy wymagają szczególnie szybkiej reakcji. Jeśli ubrudzona bluzka będzie czekała wiele tygodni na zastosowanie odpowiedniego środka, to usunięcie plamy może się okazać już niemożliwe. Natomiast szybka reakcja niemalże gwarantuje skuteczne usunięcie zabrudzeń.

Portal używa plików cookies, korzystanie z portalu oznacza ich akceptację, więcej informacji na stronie "Polityka Cookies"

Korzystanie z portalu oznacza automatyczną akceptację postanowień zawartych w "Regulaminie Serwisu" i "Polityce Prywatności"

Przeczytaj inne:
Już jutro rusza ŚWIĘTO KINA POLSKIEGO W PARYŻU

W dniach 14 – 19 listopada odbędzie się w Paryżu 10. Festiwal Filmu Polskiego KINOPOLSKA organizowany przez Instytut Polski we...

Zamknij