Jak prawidłowo przeprowadzić detoks swojego organizmu?

Aż 2 kg toksyn rocznie

Detoks, czyli odtruwanie organizmu, jest niezbędnym działaniem zwłaszcza w obliczu przeróżnych badań naukowych wskazujących, że ludzki organizm przez rok wchłania około 2 kg różnych toksyn. Tylko część z nich może zostać naturalnie zneutralizowana i wydalona poza organizm. Pozostałe związki chemiczne, również te niebezpieczne dla zdrowia, odkładają się w tkankach i narządach, w tym w wątrobie, skórze, a nawet we włosach. Wiele odczuwanych przez nas dolegliwości wynika z zanieczyszczenia organizmu toksynami, które koniecznie trzeba usunąć. Prawidłowo przeprowadzona detoksykacja spowoduje, że będziemy się lepiej czuć, a nasza kondycja zdrowotna ulegnie poprawie. Detoks w rzeczywistości stanowi podstawę profilaktyki prozdrowotnej. Jak go przeprowadzić?

Okresowy detoks

Zaleca się przeprowadzanie detoksu co najmniej 2 razy w roku. Kompleksowe oczyszczenie całego organizmu z toksyn polega na wzmocnieniu prawidłowego funkcjonowania wątroby działającej jak filtr dla całego ciała. Istnieje wiele sposobów na odtruwanie organizmu, ale tylko niektóre rzeczywiście charakteryzują się wysoką skutecznością. Należy w pierwszej kolejności zadbać o nawodnienie i rozgrzanie organizmu, co będzie sprzyjało wydalaniu wszystkich toksyn i złogów tłuszczowych, czyli cholesterolu z krwi. Warto przy tym zaznaczyć, że detoks trzeba przeprowadzać w odpowiednim momencie. Na przykład nerwy nie będą mu sprzyjać, bowiem stres podwyższa poziom cholesterolu.

Niwelując codzienny stres, doprowadzamy do powstania optymalnych warunków dla detoksykacji organizmu. Musimy skutecznie oczyścić jelita i okrężnice z toksycznych złogów, przy użyciu preparatów błonnikowych, a także zregenerować komórki wątroby i nerek. Dla detoksu organizmu warto zastosować suplementację takimi preparatami, jak Detox+Cholester, zawierający naturalne składniki usprawniające odtruwanie organizmu ze szkodliwych związków chemicznych.

Portal używa plików cookies, korzystanie z portalu oznacza ich akceptację, więcej informacji na stronie "Polityka Cookies"

Korzystanie z portalu oznacza automatyczną akceptację postanowień zawartych w "Regulaminie Serwisu" i "Polityce Prywatności"

Przeczytaj inne:
Kubuś Fatalista i jego pan

Tłumaczenie: Tadeusz Boy-Żeleński Adaptacja: Witold Zatorski Reżyseria: Krzysztof Stelmaszyk Teksty piosenek: Agnieszka Glińska oraz Witold Zatorski Scenografia i kostiumy: Paulina...

Zamknij