Jak spędzić deszczowe popołudnie?

Przyjemność dla ciała

Ciągle brakuje ci czasu na zadbanie o siebie? Deszczowe popołudnie to doskonały moment na zabiegi pielęgnacyjne. Relaksująca kąpiel w bąbelkach, naturalny peeling, maseczki – w internecie jest mnóstwo przepisów na domowe metody pielęgnacji ciała, z którymi poradzi sobie nawet kompletnie niedoświadczona „kosmetyczka”. A kto nie dowierza swoim umiejętnościom, zawsze może się wybrać do profesjonalnego gabinetu na zabieg upiększający.

Kulinarne wyzwania

Dobre jedzenie zawsze poprawia nastrój, dlaczego by więc nie zorganizować w deszczowe popołudnie prawdziwej uczty? Do wspólnego gotowania możemy zaprosić całą rodzinę albo znajomych, którym deszczowa aura skutecznie pokrzyżowała plany. Mając całe popołudnie do dyspozycji, warto wypróbować zupełnie nowe przepisy, które urozmaicą nasze dotychczasowe menu.

Uczta dla ducha

Jeśli nie mamy ochoty na wspólne biesiadowanie, zawsze możemy wolne popołudnie spędzić wyłącznie na swoich przyjemnościach. Skoro nie możemy wyjść z domu, mamy w końcu czas na przeczytanie zaległych lektur, obejrzenie ulubionego filmu albo serialu, zajęcie się własnym hobby, np. malowaniem. Lecz gdy cały wieczór w samotności wydaje się nam średnio trafionym pomysłem, nic nie stoi na przeszkodzie, by na filmowy maraton zaprosić towarzystwo lub wspólnie ze znajomymi wybrać się na ciekawe przedstawienie albo seans kinowy.

Sport nie tylko na dworze

Bieganie po deszczu to rzeczywiście mało przyjemne zajęcie, ale sport można też uprawiać pod dachem, a deszczowa pogoda nie powinna nas usprawiedliwiać przed bezczynnością. W deszczowe popołudnie można się więc wybrać do klubu sportowego albo wspólnie ze znajomymi wynająć salę sportową np. do kosza lub siatkówki. A jeśli nie mamy ochoty wychodzić z domu, możemy zawsze rozruszać ciało dzięki prostym ćwiczeniom, do których wystarczy kawałek podłogi i dobre chęci.

Odrobina rywalizacji

Na deszczową pogodę idealnym lekarstwem będą także wszelkiego rodzaju gry. Do wyboru mamy popularne gry planszowe dla całej rodziny, gry na konsole, gry zręcznościowe, etc. Jeśli nie mamy towarzystwa w domu, poszukajmy go w sieci. W internecie można zagrać np. w pokera online, gry towarzyskie albo strategiczne – większość gier jest bezpłatna, niektóre mogą wymagać darmowej rejestracji i logowania.

Pożytecznie

Nie chcemy marnować czasu na bezproduktywne zaleganie na kanapie? Deszczowe popołudnie najlepiej wykorzystać na zrobienie czegoś pożytecznego, na co do tej pory ciągle brakowało nam czasu. Generalne sprzątanie mieszkania, przemeblowanie pokoju, porządkowanie biblioteczki, przegląd komputera – poświęcając kilka godzin na tego typu zajęcia, pozbędziemy się w końcu wyrzutów sumienia.

Portal używa plików cookies, korzystanie z portalu oznacza ich akceptację, więcej informacji na stronie "Polityka Cookies"

Korzystanie z portalu oznacza automatyczną akceptację postanowień zawartych w "Regulaminie Serwisu" i "Polityce Prywatności"

Przeczytaj inne:
Koncerty Raya Wilsona

Urodził się w Szkocji, mieszka w Polsce. Występował z Genesis, sukces odniósł już wcześniej z własnym zespołem Stiltskin. Od 20...

Zamknij