Jaki kolor włosów wybrać?

Każda z nas ma czasem ochotę na odważną zmianę fryzury. Nie ma w tym zresztą nic dziwnego. Nikt nie powiedział, że przez całe życie musimy wyglądać tak samo. Często jednak nie zdajemy sobie sprawy, co tak naprawdę pasuje do naszej urody – i w konsekwencji same sobie szkodzimy. Dzięki nam dowiesz się, jak uniknąć takiej wpadki.

Garść szybkich wskazówek

Na początek warto pamiętać o kilku prostych zasadach. Pierwsza z nich dotyczy cer problematycznych. Ich posiadaczki powinny stawiać na jasne odcienie, ponieważ te ciemne i chłodne podkreślają wszystkie niedoskonałości – w tym bladość, trądzik czy cienie pod oczami. Przy tym zwróćcie uwagę, że jasne włosy odmładzają, a dzieje się tak właśnie dlatego, że nie uwydatniają zmarszczek. Wypryski i naczynka są także wrogami kolorów z domieszką czerwonego.

Analogiczną zasadę można odnieść do rysów twarzy – ciemne włosy je wyostrzą, natomiast jasne złagodzą. Pamiętajcie, że intensywnie czarne włosy sprawdzą się w niewielu przypadkach, dlatego lepiej na nie uważać. Dobrze wyglądają na przykład z naturalną opalenizną.

Odcień a typ kolorystyczny

Nieco bardziej skomplikowaną sprawą jest ustalenie swojego typu kolorystycznego i dobranie do niego koloru włosów. Opinie są bowiem podzielone. Niektórzy twierdzą, że osoby o chłodnym odcieniu cery (bladym czy różowym) i chłodnych oczach (niebieskie, szare) powinny wybierać pasujące do nich odcienie. Inni natomiast twierdzą, że właśnie poprzez przełamanie ich czekoladowym czy brązowym, czyli kolorem typowo ciepłym, zyskujemy interesujący wizerunek. Cóż, w tym wypadku same musicie zdecydować.

Nie zapominajcie o swoim charakterze

Ważne jest również, aby kolor włosów pasował do naszej osobowości. Ekstrawagancja to coś, na co każda z nas ma czasem ochotę, jednak kilka dni później nie wszystkie będziemy czuły się dobrze w rudych czy platynowych włosach. Pamiętajcie też, aby wybierać sprawdzone kosmetyki i marki, które oferują duży wybór. Interesującą opcją jest paleta kolorów farb do włosów od Garnier.

Niezależnie od tego, na co się zdecydujecie, mamy nadzieję, że zmiana pomoże wam wyrwać się z jesiennego marazmu i olśni zarówno was, jak waszych znajomych.

Portal używa plików cookies, korzystanie z portalu oznacza ich akceptację, więcej informacji na stronie "Polityka Cookies"

Korzystanie z portalu oznacza automatyczną akceptację postanowień zawartych w "Regulaminie Serwisu" i "Polityce Prywatności"

Przeczytaj inne:
60 LAT LUKSUSU JUBILEUSZ COMITÉ COLBERT

Założona w 1954 roku przez Jeana-Jacquesa Guerlaina organizacja Comité Colbert, nosi imię człowieka, który pozostawił znaczący ślad w historii Francji....

Zamknij