Kimona polskiej projektantki mody na planie filmu z hollywoodzką obsadą

Kimona polskiej projektantki mody na planie filmu z hollywoodzką obsadą

30 sztuk kimon jako główne kostiumy dla bohaterów najnowszego filmu w reżyserii Magdaleny Zyzak oraz Zacharego Cotlera. Japońskie kroje wpisane w klimat Meksyku zapoczątkowały nową, kostiumową drogę w twórczości Joanny Hawrot.

Ambitne kino

Kimona są głównym kostiumem, w który ubrane są bohaterki grające siostry Carmela Zumbado, Marisol Sacramento, Mariel Hemingway ( wnuczka Ernesta Hemingwaya) oraz Alex Meneses. Towarzyszy im Jackson Rathbone znany z superprodukcji „ Zmierzch”.

Kimona polskiej projektantki mody na planie filmu z hollywoodzką obsadą

Film jest przypowieścią polityczną o problemie granic, jak i komedią o niekonwencjonalnych kobietach, o przesądach, o hierarchiach międzyludzkich. „The Wall od Mexico” skupia się na dwóch dekadenckich Meksykańskich siostrach, które dyskutują o filozofii, literaturze, torturując ogrodnika, granego przez Jacksona Rathbone. Kolor jest bardzo mocnym motywem w filmie – reprezentuje ogród rajski, który stworzyły bohaterki filmu, a do którego główny bohater tak bardzo stara się dostać. Kimona idealnie wpisują się w scenerię, łącząc w sobie elegancję, awangardę i pewien westalski luz.

Barwy Meksyku

Barwy kraju oddane w kostiumach filmu połączone są z japońskim krojem kolekcji „Shunga” i „Shodo”, a także najnowszą kolekcją stworzoną wspólnie z malarką Aleksandrą Waliszewską. Ponadto, część kostiumów powstało na specjalnie zamówienie filmu. Takie połączenie kolekcji to efekt zagłębienia się projektantki w rolę kostiumografa, którą spełnia w ekipie produkcyjnej wraz z Aaronem Tintosem García.

Kimona polskiej projektantki mody na planie filmu z hollywoodzką obsadą

Costume designer

Zaczynając od projektowania, przez wieloletnią eksplorację sztuki współczesnej, aż do kostiumografii filmowej to droga projektantki Joanny Hawrot realizująca wielowymiarową filozofię from fashion to art.

Kimona polskiej projektantki mody na planie filmu z hollywoodzką obsadą

Współpraca z duetem reżyserskim : Magdaleną Zyzak i Zacharym Cotlerem była dla mnie bezcennym doświadczeniem. Ubieranie takich gwiazd jak Jackson Rathbone czy Mariel Hemingway to ogromne wyróżnienie i wielka przyjemność. Praca w roli kostiumografa i projektanta przy ambitnej produkcji z hollywoodzką obsadą to z pewnością spełnienie jednego z moich twórczych marzeń. Cieszę się tym bardziej, że wracamy z propozycją nowej współpracy przy kolejnym filmie, który kręcony będzie, tym razem, na Malcie. – mówi projektantka modowa.

Portal używa plików cookies, korzystanie z portalu oznacza ich akceptację, więcej informacji na stronie "Polityka Cookies"

Korzystanie z portalu oznacza automatyczną akceptację postanowień zawartych w "Regulaminie Serwisu" i "Polityce Prywatności"

Przeczytaj inne:
Plebiscyt „Ticket of the Year”. Trwa głosowanie na najlepsze wydarzenie

Już trzeci rok z rzędu Ticketmaster Poland organizuje plebiscyt „Ticket of the Year” na ulubione wydarzenie roku. W głosowaniu biorą...

Zamknij