Koncerty Raya Wilsona

Urodził się w Szkocji, mieszka w Polsce. Występował z Genesis, sukces odniósł już wcześniej z własnym zespołem Stiltskin. Od 20 lat nagrywa i koncertuje, wciąż zachowuje sceniczny wigor. W lutym i marcu wystąpi w trzech polskich miastach. Ray Wilson zaprezentuje program Genesis Classic, czyli piosenki Genesis przearanżowane na wersje akustyczne.

Koncerty z serii GENESIS Classic – Ray Wilson & Quartet przedstawiają największe przeboje Genesis („Follow You Follow Me”, “No Son Of Mine”, “Jesus He Knows Me”, “Invisible Touch”, “Ripples” czy “Carpet Crawlers”) w wykonaniu ostatniego wokalisty tej grupy – Raya Wilsona oraz jego zespołu. W programie nie zabraknie także autorskich kompozycji Szkota.

Agencja Artystyczna Monolit zaprasza na trzy koncerty szkockiego wokalisty:

* Lublin, 22 luty 2014 r. (sobota), Centrum Kongresowe Uniwersytetu Przyrodniczego (ul. Akademicka 15), godz. 19:00;

* Szczecin, 9 marzec 2014 r. (niedziela), Hala Opery na Zamku, (ul. Energetyków 40), godz. 18:00;

* Gdynia, 28 marzec 2014 r. (piątek), Sala Koncertowa Zarządu Portu Morskiego (ul. Rotterdamska 9), godz. 20:00.

Ray Wilson został wyróżniony przez „Classic Rock Magazin“ jako jeden z najwybitniejszych wokalistów z Wielkiej Brytanii. Jest kompozytorem, autorem tekstów, ceniony zwłaszcza za swoją sceniczną charyzmę i zawsze wysoką formę koncertową. Swoją klasę potwierdził współpracą z zespołem Genesis, kiedy to w 1996 roku zastąpił w roli wokalisty Phila Collinsa. Wcześniej, bo w 1994 roku, debiutujący zespół Stiltskin z Rayem w składzie stworzył niezapomniany utwór „Inside”, który podbił listy przebojów całego świata. Szkocki wokalista współpracował także z takimi artystami i zespołami jak Armin Van Buuren, RPWL czy Scorpions.

– Oczywiście, Polska bardzo mi się podoba. I jest z tym coraz lepiej, po prostu coraz lepiej mi się w Polsce żyje. Widzę, że jesteście dużo szczęśliwsi. Kraj idzie do przodu, rozwija się. Ale, co niezwykle ważne, zachowuje swoją tożsamość. Na tle innych narodów Europy Polska się wyróżnia. Dlatego nie chciałbym się od Was wyprowadzać. Polska ma swój bardzo wyraźny charakter i bardzo mi on odpowiada. Myślę, że to jest istotne. Polacy są wyjątkowi. Oby pozostało tak jak najdłużej! – dodaje Ray Wilson

Parę lat temu Ray Wilson zamieszkał w Polsce. Otrzymał z rąk Prezydenta Akt Nadania Tytułu Ambasadora Poznania. Artysta jest również założycielem działającej na terenie Poznania Fundacji Raya Wilsona, podejmującej działania z zakresu pomocy młodym ludziom zagrożonym wykluczeniem społecznym.

Bilety na wydarzenia – ceny: 80, 90, 100 i 110 zł – można nabyć w Internecie na ticketpro.pl (także w punktach stacjonarnych: empik, media markt, saturn i in.) i na portalach: bilet24.pl, bilety.fm oraz w lokalnych punktach sprzedaży. Zamówienia grupowe (powyżej 20 osób, 10 % rabatu) oraz informacje o dostępnych miejscach i punktach sprzedaży biletów prosimy kierować do organizatora – Agencja Artystyczna Monolit – 518 522 581, 514 760 920, monolit-art@wp.pl.

W ubiegłym roku Ray Wilson świętował 20 rocznicę pracy artystycznej – wydania pierwszego albumu (1993-2013). Z tej okazji odbywa się trasa „20 Years And More…”. W kwietniu 2013 r. ukazał się już jedenasty album w dorobku artysty zatytułowany – „Chasing Rainbows”. Wydawcą płyty jest Polskie Radio, a płytę promował singiel „Easier That Way”.

 

Zdjęcia: mat. pras. Ray Wilson Creative Arts & Małgorzata Wojna

Portal używa plików cookies, korzystanie z portalu oznacza ich akceptację, więcej informacji na stronie "Polityka Cookies"

Korzystanie z portalu oznacza automatyczną akceptację postanowień zawartych w "Regulaminie Serwisu" i "Polityce Prywatności"

Przeczytaj inne:
Aspartam – potrzeba słodkości zaspokojona

Słodzik aspartam jest dodatkiem do różnego rodzaju żywności, dzięki czemu można znacząco obniżyć jej kaloryczność. To szczególnie ważne dla osób,...

Zamknij