Lanzarote, czyli kanaryjska wyspa przyjazna rodzinie

Lanzarote to wyspa wyjątkowa z kilku względów. Piękne krajobrazy oraz przyjazny klimat to jej największe walory. Wyspa ta może się jednocześnie pochwalić bardzo dobrym zagospodarowaniem oraz rosnącą wciąż liczbą ofert wypoczynku na jej terenie. Wystarczy przejrzeć oferty takich biur, jak Rainbow Tours, by przekonać się, że urlop na Lanzarote już dawno stał się ważną pozycją w katalogach. Na czym polega fenomen tej wyspy? Jakimi atrakcjami może ona zadziwić zwolenników rodzinnych podróży?

Wyspa wulkanów

Ta nazwa, ze względu na liczne stożki wulkaniczne, będące bardzo ważnym elementem w wyspiarskim krajobrazie, idealnie oddaje charakter Lanzarote. Komu marzy się bliższy kontakt z wulkanicznymi atrakcjami, ten może się wybrać na wycieczkę po Parku Narodowym Timanfaya oraz zajrzeć do Centrum Informacyjnego tego parku. Warto też odwiedzić Jameos del Agua – wspaniałą jaskinię, która jest częścią najdłuższego na świecie tunelu, jaki powstał wskutek działalności wulkanów. Odkrywanie piękna wulkanicznej wyspy z pewnością sprawi każdemu uczestnikowi rodzinnej wyprawy wiele radości. A gdzie szukać atrakcji idealnych dla najmłodszych uczestników wyprawy?

Lanzarote dla najmłodszych

Dla naszych pociech wielkim skarbem na tej wyspie będą bez wątpienia wspaniałe plaże. Wśród nich znajduje się Famara, na której cała rodzina może miło spędzić czas na wspólnej zabawie. Ta malownicza plaża jest miejscem wyjątkowo kameralnym, zatem dla rodzin z dziećmi może się okazać idealną propozycją. Atrakcyjnym punktem jest też plaża Honda oraz plaża del Salado, której najlepszą wizytówką stał się drobny i wyjątkowo jasny piasek. Wiele atrakcji na tej wyspie czeka i na małych miłośników przyrody. Guinate Tropical Park to jedna z większych atrakcji dla dzieci. Można tu zobaczyć wiele ciekawych gatunków ptaków, w tym papugi oraz flamingi. W parku tym mieszkają również lemury, surykatki i pingwiny, będące kolejną atrakcją dla małych gości. Ciekawą i pouczającą przygodą dla całej rodziny może się też okazać wizyta w Ogrodzie Kaktusów, znajdującym się w północno-wschodniej części wyspy, w miejscowości Guatiza.

Na Lanzarote cała rodzina może liczyć na doskonałą zabawę. Dla tych, którzy chcą zapewnić swym dzieciom idealne warunki do wypoczynku oraz moc wrażeń, będzie ona równie atrakcyjnym kierunkiem familijnej wyprawy, jak znacznie popularniejsza Teneryfa.

 

Portal używa plików cookies, korzystanie z portalu oznacza ich akceptację, więcej informacji na stronie "Polityka Cookies"

Korzystanie z portalu oznacza automatyczną akceptację postanowień zawartych w "Regulaminie Serwisu" i "Polityce Prywatności"

Przeczytaj inne:
Kolekcjoner z Monako wykupił wszystkie prace polskiego artysty i inne sukcesy młodych twórców.

Są młodzi i piekielnie zdolni, a ich kariery rozwijają się błyskawicznie. Najlepszym przykładem jest Lech Bator, którego 70 obrazów kupił...

Zamknij