Najlepsze polskie krótkie metraże – zestaw III. W kinach we wrześniu!

Najlepsze polskie krótkie metraże – zestaw III. W kinach we wrześniu!

O polskich krótkich metrażach jest coraz głośniej! Z każdym miesiącem przybywa nagród na najważniejszych festiwalach na całym świecie, a publiczność udowodniła, że chętnie ogląda krótkie produkcje na dużym ekranie.

Przed nami kolejna odsłona cyklu Najlepsze polskie 30’ – „Atlas”, „Euforia”, „Pars pro toto” oraz „Wolta” w kinach już 7 września!

W III zestawie Najlepszych polskich 30’ znajdą się dwa dokumenty i dwie fabuły. Widzowie zobaczą w kinach szaloną opowieść o bardzo nietypowym domu wariatów z dużą dawką absurdu, czyli film „Atlas” Macieja Kawalskiego – aktorski popis Tomasza Kota i Mariana Opani.

Publiczność będzie miała także obejrzeć „Pars pro toto”, a w nim legendę polskiego kina, Jerzego Radziwiłłowicza jako Zdzisława Beksińskiego w poruszającej historii nieoczekiwanej przyjaźni samotnego mistrza z młodą kobietą.

W programie otrzymał miejsce także jedyny polski dokument, który znalazł się w konkursie krótkich filmów na Sundance Film Festival 2018, czyli „Wolta” Moniki Koteckiej i Karoliny Poryzały, w której reżyserki zapraszają nas do świata młodych konnych gimnastyczek; oraz wywołującą na przemian łzy śmiechu i wzruszenia.

Ostatnim filmem jest „Euforia” Natalii Pietsch – historia dwóch kobiet żyjących tą samą pasją, czyli przygotowywaniem swoich pudli do psich pokazów piękności.

Krótkie metraże z III zestawu po raz kolejny udowodnią, że czasem nawet mniej niż 30 minut wystarczy, żeby opowiedzieć historię, która zostanie z nami na zawsze!

Portal używa plików cookies, korzystanie z portalu oznacza ich akceptację, więcej informacji na stronie "Polityka Cookies"

Korzystanie z portalu oznacza automatyczną akceptację postanowień zawartych w "Regulaminie Serwisu" i "Polityce Prywatności"

Przeczytaj inne:
Pierwsza w Polsce taksówka Ferrari

Od 12 listopada rusza wspólna akcja Sawa Taxi i Super Prezentów. Na warszawskie ulice wyjedzie taksówka Ferrari, która w wybrany...

Zamknij