Pattaya – odkryj smak tajlandzkiej egzotyki

Szczególnie chętnie odwiedzanym regionem jest wschodnie wybrzeże Tajlandii, słynące z cudownych plaż, zachwycających krajobrazów, wspaniałej fauny i flory oraz bardzo bogatego życia nocnego.

Turystycznym centrum wschodniej Tajlandii jest Pattaya, popularna miejscowość wypoczynkowa, polecana przez liczne biura podróży, np. Rainbow Tours. Pattaya jeszcze w latach 60. ubiegłego wieku była niewielką wsią rybacką, natomiast obecnie jest tętniącym życiem miastem, które oprócz zabawy z klubach nocnych skrywa w zanadrzu szereg innych rozrywek.

Wypoczynek w Pattayi

Dla wielu turystów Pattaya to przede wszystkim piękne, piaszczyste plaże ciągnące się nad wodami Zatoki Tajlandzkiej. To doskonałe miejsce zarówno dla miłośników kąpieli słonecznych, marzących o słodkim lenistwie, jak i pasjonatów różnych dyscyplin sportu i form rekreacji, takich jak windsurfing, nurkowanie czy narciarstwo wodne. Amatorzy aktywnego wypoczynku mogą ponadto spróbować swoich sił w golfie na profesjonalnie przygotowanych polach czy w tenisie, co będzie znakomitym urozmaiceniem urlopu.


Atrakcje Pattayi

Podczas pobytu w Pattayi warto zarezerwować trochę czasu, by poznać największe atrakcje tego miasta i okolic. Wśród najciekawszych miejsc na turystycznej mapie kurortu wymienia się między innymi wioskę słoni, farmę krokodyli oraz Tropikalne Ogrody Botaniczne.

Pattaya spełni też oczekiwania miłośników zakupów. W mieście znajdziemy duże galerie handlowe, kameralne sklepy i butiki, a nawet tradycyjne targi na świeżym powietrzu. Warto zwrócić uwagę także na regionalne, ręcznie robione pamiątki, które będą wspaniałym upominkiem dla najbliższych.

Na głodnych, ale już niekoniecznie wrażeń, czekają z kolei liczne restauracje serwujące specjały kuchni międzynarodowej i tajskiej. Wiele z nich zmienia swe oblicze zaraz po zachodzie słońca, kiedy to stają się prawdziwymi centrami rozrywki, dzielnie konkurującymi z dziesiątkami klubów nocnych, które swoją drogą stanowią świetną alternatywę dla poszukujących zabawy turystów.

Co jeszcze warto zobaczyć?

Po kilku intensywnie spędzonych dniach możemy zdecydować się na relaksujący rejs statkiem na jedną z tajlandzkich wysp. Celem tego typu morskich wypraw są najczęściej wyspy Ko Samet, Ko Sichang i Ko Chang, które zachwycają pięknem egzotycznej przyrody i niesamowitymi krajobrazami. Co więcej, zazwyczaj panuje na nich nieco spokojniejsza atmosfera niż w Pattayi, dzięki czemu wycieczka będzie również doskonałą propozycją dla spragnionych chwili wytchnienia.

Portal używa plików cookies, korzystanie z portalu oznacza ich akceptację, więcej informacji na stronie "Polityka Cookies"

Korzystanie z portalu oznacza automatyczną akceptację postanowień zawartych w "Regulaminie Serwisu" i "Polityce Prywatności"

Przeczytaj inne:
Wyspa Korfu w pigułce, czyli 5 miejsc, które trzeba tam zobaczyć

Nie od dziś wiadomo, że Grecja ma wiele do zaoferowania turystom (nawet tym najbardziej wymagającym) i chcącym poznać interesujące miejsca....

Zamknij