Pierwsze i kolejne zmarszczki

Nie bądź niemądra

Za dużo słońca, za sucha skóra, niewłaściwa pielęgnacja – to wszystko widać. I choć nikt nikomu nie broni korzystać z cudownych właściwości słońca, to jednak trzeba wówczas skupić się na odpowiedniej pielęgnacji. Podstawą jest nawilżanie codziennie stosowanymi kremami, tonikami i okazjonalnie aplikowanymi maseczkami dostosowanymi do konkretnych potrzeb naszej skóry. Nawet cera tłusta wymaga nawilżenia.

Szczególnie sucha skóra

Posiadaczki takiej cery najszybciej są narażone na powstawanie zmarszczek, które z czasem będą się pogłębiać. Dlatego nie jest przesadą stosowanie kremu przeciwzmarszczkowego już po 20-tce. Krąży mnóstwo mitów głoszących, że po taki krem nie można sięgnąć zbyt wcześnie, ponieważ skóra się przyzwyczaja i potem na niego nie reaguje. To bzdura.

Krem przeciwzmarszczkowy 25+, na przykład Garnier Youth Radiance, ma łagodny skład i właściwości przeważnie nawilżające, a nie stricte przeciwzmarszczkowe. Dzięki temu wypełnia on niewielkie zmarszczki i wygładza skórę, która dłużej zachowuje jędrność. I choć jest oznaczony 25+ można go stosować także wcześniej, bowiem nie metryka ma tu zasadnicze znaczenie, a kondycja naszej skóry.

Co potem?

Z biegiem czasu sięgamy po produkty przeznaczone dla osób w danym wieku. Różnią się one zasadniczo składem, głównie zawartością retinolu i innych składników, których działaniem jest regeneracja i ujędrnianie skóry. Jeśli produkt, którego używamy już nas nie satysfakcjonuje, warto zmienić krem 25+ na mocniejszy. Pamiętać jednak należy, że skóra na danym etapie ma określone potrzeby i „atakowanie” jej kremem z dużą zawartością retinolu, aby się nasyciła na zapas, jest kompletnie bez sensu. Nie dość, że ona tych składników nie potrzebuje, to jeszcze niepotrzebnie wydamy pieniądze i narazimy się na podrażnienia.

Nie daj się zwariować

Pęd za młodością jest powszechny, ale powiedzmy sobie szczerze – pani mająca lat 60+ i mająca skórę gładką jak nastolatka, wygląda nieco groteskowo. Można walczyć z oznakami upływającego czasu i minimalizować szkody, ale grunt to starzeć się z godnością i zaakceptować swoją zmieniającą się twarz. W końcu nasi bliscy kochają nas nie za nasz wyglą

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Portal używa plików cookies, korzystanie z portalu oznacza ich akceptację, więcej informacji na stronie "Polityka Cookies"

Korzystanie z portalu oznacza automatyczną akceptację postanowień zawartych w "Regulaminie Serwisu" i "Polityce Prywatności"

Przeczytaj inne:
Koncerty Raya Wilsona

Urodził się w Szkocji, mieszka w Polsce. Występował z Genesis, sukces odniósł już wcześniej z własnym zespołem Stiltskin. Od 20...

Zamknij