Planujesz późny wyjazd na narty? Wybierz Austrię!

Gdzie warto się wybrać?

Choć Tyrol kusi takimi miastami, jak Innsbruck czy Lienz, wielkim zainteresowaniem turystów cieszą się też okolice Salzburga. To piękne miasto otoczone górami jest doskonale przygotowane do przyjęcia turystów. Dzięki stronie edom.pl każdy może uzyskać wiele informacji na temat tanich, komfortowo wyposażonych domów i apartamentów w tym mieście. Aż 5000 ofert z terenu Salzburga i jego okolicy daje każdemu wielką swobodę w planowaniu wyjazdu narciarskiego. Kuszą też niskie ceny. Już za 1100 złotych tygodniowo można tu znaleźć elegancki apartament dla 4-5 osób. A jak spędzić czas w rejonie

Salzburga? Ziemia Salzburska dla narciarzy

Salzburg to nie tylko ważne miasto, ale i jeden z tych austriackich krajów związkowych, który prezentuje się wyjątkowo atrakcyjnie miłośnikom sportów zimowych. Obertauern, Kitzsteinhorn – Kaprun oraz Flachau – Ski amade są ośrodkami, których stoki od dawna przyciągają narciarzy z całej Europy. Na szczególne wyróżnienie zasługuje region narciarski Salzburg Sportwelt, któremu popularność przynosi zarówno ogromna powierzchnia, jak i bliskość Styrii – kolejnego kraju związkowego sprzyjającego uprawianiu dyscyplin zimowych. Ponad 300 km tras zjazdowych i blisko 250 km tras dla biegaczy to atrakcje, dzięki którym Salzburg Sportwelt tak szybko zdobył międzynarodową popularność.

Salzburg i jego skarby

Jak na stolicę kraju związkowego przystało, miasto Salzburg może się pochwalić sprawną komunikacją, doskonałym zagospodarowaniem oraz piękną zabudową. W pobliżu centrum czekają kompleksy pałacowo-ogrodowe, a miejskie ulice przyciągają pięknymi kamienicami i cennymi zabytkami sakralnymi. Wznosząca się nad miastem forteca skutecznie przyciąga uwagę, podobnie zresztą jak benedyktyński klasztor św. Piotra. Uznawany za jedną z najważniejszych atrakcji Salzburga, jest celem wielu wycieczek. Dla wielu turystów symbolem tego miasta pozostaje jednak Dom Mozarta, którego śladami tak chętnie wędrują przez Austrię miłośnicy muzyki. Popularność imprez muzycznych w tym mieście jest na to najlepszym dowodem, a Tydzień Mozartowski to jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w całej Austrii.

Portal używa plików cookies, korzystanie z portalu oznacza ich akceptację, więcej informacji na stronie "Polityka Cookies"

Korzystanie z portalu oznacza automatyczną akceptację postanowień zawartych w "Regulaminie Serwisu" i "Polityce Prywatności"

Przeczytaj inne:
DominikJasioski – LOOK AT ME. Człowiek nieidealny

LOOK AT ME Jasioskiego to cykl portretów malarskich wykonanych techniką olejną oraz cykl rysunków, dla których inspiracją był człowiek i...

Zamknij