Smart wakacje, czyli najlepsze platformy i aplikacje, które uwolnią od stresu związanego z podróżowaniem

Smart wakacje, czyli najlepsze platformy i aplikacje, które uwolnią od stresu związanego z podróżowaniem

Smart wakacje, czyli najlepsze platformy i aplikacje, które uwolnią od stresu związanego z podróżowaniem

Wyszukanie biletu lotniczego w okazyjnej cenie, znalezienie idealnego noclegu blisko morza, zaplanowanie transferu z dworca czy lotniska – te czynności sprawiają, że planowanie wakacji „na własną rękę” bywa stresujące. Istnieją jednak platformy i aplikacje, dzięki którym planowanie podróży nie będzie tak bolesne, zwłaszcza dla naszych nerwów i portfela.  
Niezależnie od naszego budżetu, terminu urlopu czy wymarzonej destynacji, warto wcześniej sprawdzić dostępne udogodnienia, które nie tylko wesprą nas w znalezieniu okazyjnych ofert czy sprytnym zaplanowaniu podróży, ale także będą pomocne podczas samego pobytu. Z jakich rozwiązań korzystać, by wakacje marzeń niosły za sobą tylko pozytywne wspomnienia?

 

1. Siedzisz na Fejsie, upoluj wycieczkę!

Z portali takich jak Wakacyjni Piraci czy Fly4Free dowiemy się o najnowszych okazjach proponowanych przez linie lotnicze i hotele. Zwykle są to oferty ograniczone czasowo, więc warto obserwować profile tych portali, czy nawet ustawić notyfikacje na Facebooku, by zawsze być na bieżąco. Z kolei na grupach podróżniczych, takich jak Podróżnik/Podróżniczka poszukiwani, znajdziemy między innymi transport czy kompana podróży. Aby zdobyć naprawdę korzystne oferty, warto też śledzić blogi podróżnicze, takie jak Paragonzpodróży.pl, które często informują o ciekawych rozwiązaniach czy okazjach, a także organizują konkursy ze zniżkami.

2. Porównuj, zbieraj punkty i lataj z głową

Poszukiwania korzystnych ofert warto zacząć od skorzystania z Google Flights, które udostępnia mapę z cenami biletów lotniczych do poszczególnych miejsc na świecie. Możemy tam ustawić miejsce wylotu, kwotę, którą jesteśmy w stanie zapłacić i sprawdzić dostępne opcje. Jeśli natomiast wiemy już gdzie chcemy spędzić wakacje i szukamy kompleksowej oferty, warto korzystać z takich platform jak eSky.pl, które w czasie rzeczywistym odświeżają oferty, więc możemy mieć pewność, że ukazana cena jest najbardziej aktualna. Jeśli latamy często, warto także sprawdzić programy lojalnościowe linii lotniczych, lotnisk czy też banków. Punkty można wymieniać na bilety i latać taniej lub nawet za darmo. Przykładami takich programów są Wizz Discount Club czy Kraków Airport Loyalty.

3. Wymarzony nocleg w korzystnej cenie

Jeśli podczas wakacji chcemy poczuć się jak w domu lub podróżujemy w większej grupie, warto zajrzeć do HomeToGo.pl, największej porównywarki noclegów domków i apartamentów wypoczynkowych. Po zaznaczeniu opcji wyszukiwania noclegów w otwartym terminie, otrzymamy propozycję daty, w której dany obiekt jest najtańszy. Jeśli szczególnie interesuje nas konkretna destynacja, warto zapisać się do newslettera, by na bieżąco otrzymywać aktualne oferty. W ten sposób możemy zaoszczędzić do 75% regularnej ceny. Ciekawą alternatywą jest wymiana domów na czas wakacji, poprzez Home Exchange. Jest to forma podróżowania, w której obydwie zainteresowane strony zamieniają się domami na określony czas, a wydatek jest ograniczony do ceny biletów. Ostatnią, najbardziej znaną alternatywą, jest Couchsurfing, dzięki któremu możemy bezpłatnie gościć u lokalnych mieszkańców.

4. Z aplikacją w mieście

Poruszając się pomiędzy miastami, możemy zdecydować się na jazdę samochodem w ramach aplikacji i serwisu BlaBlaCar łączącego kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę. Dzięki takiemu rozwiązaniu koszty podróży znacznie spadają, często jest to opcja nawet o połowę tańsza niż bilet na pociąg. W poruszaniu się po mieście z pomocą przychodzi nam mytaxi – aplikacja taxi, dostępna w ponad 70-ciu miastach europejskich, w tym w Barcelonie, Londynie, Berlinie czy Rzymie. Dzięki mytaxi nie musimy wyszukiwać lokalnej korporacji taxi i martwić się o koszty, ponieważ już na etapie planowania podróży, możemy oszacować cenę przejazdu, a za kurs zapłacimy bezgotówkowo, przez aplikację.

Warto pamiętać, że różne domeny oferują różne promocje niedostępne na innych rynkach. Jeśli znajdziemy bardzo korzystną ofertę, warto sprawdzić tę samą witrynę w innej domenie. Być może oferta będzie wówczas jeszcze bardziej atrakcyjna. Czasem w ten sposób można zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt euro.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Portal używa plików cookies, korzystanie z portalu oznacza ich akceptację, więcej informacji na stronie "Polityka Cookies"

Korzystanie z portalu oznacza automatyczną akceptację postanowień zawartych w "Regulaminie Serwisu" i "Polityce Prywatności"

Adres redakcji: ul. Obrazkowa 2, 03-188 Warszawa | tel. redakcyjny: +48 512 936 995 | e-mail: blog@obcasy.pl

Przeczytaj inne:
Carnivia. Herezja. Jonathan Holt

„Carnivia. Herezja” Jonathan Holt Tłumaczenie: Piotr W. Cholewa Premiera: 19 listopada Wydawnictwo: Akurat Cena: 39,99 zł Choć coraz większa część...

Zamknij