Tłumy widzów, gwiazdy świata mody, emocjonujący panel dyskusyjny – wystartował Fashion Film Fetish.

Tłumy widzów, gwiazdy świata mody, emocjonujący panel dyskusyjny – wystartował Fashion Film Fetish.

17 lipca odbyła się inauguracja Fashion Film Fetish – jedynego w Polsce cyklu filmów poświęconych modzie, sztuce i designowi, który po raz pierwszy powstał we współpracy z Gutek Film oraz kinem Muranów. Podczas wydarzenia pokazano przedpremierowo dokument „McQueen”, na który wcześniej zapraszali sami reżyserzy.

Organizatorzy cyklu – manager artystyczna Dorota Tomaszewska oraz znany stylista fryzur i dyrektor artystyczny Sebastian Kobielski – w otoczeniu kolorowych ptaków „wyjętych” wprost z pokazów Alexandra McQueena witali tłumnie przybyłych gości i widzów w światłach kamer i błysków fleszy. Podczas inauguracji i pierwszego w nowych wnętrzach panelu dyskusyjnego #BezTabu pojawili się Goście Specjalni ze świata mody w tym: Marta Wojtal, Marta Siniło, Dagamara Radzikowska, Malwina Wędzikowska, Łukasz Jemioł. Osią dyskusji były życie i twórczość Alexandra McQueena oraz niezależność artysty we współczesnym świecie mody. Wśród panelistów zawrzała emocjonująca dyskusja, dzięki czemu debata wniosła nowe spojrzenie na mechanizmy i zjawiska towarzyszące dzisiejszej modzie jako biznesowi, za którym stoją decyzje warte miliardy dolarów.

Wśród publiczności pojawili się prominenci polskiej mody i designu w tym m.in. Katarzyna Sokołowska, Robert Kupisz, Tomasz Pągowski jak również przedstawiciele młodego pokolenia show-biznesu i influencerzy: Sylwia Lipka, Artur Sikorski, Jeremi Sikorski oraz przedstawiciel Ambasady Brytyjskiej, dziennikarze, modelki, styliści, blogerzy i inni entuzjaści mody, sztuki i designu.

Po przedpremierowym pokazie filmu „McQueen” miał miejsce spektakl “McQueen Dance Macabre” z udziałem topowych, polskich tancerzy. Ucharakteryzowani w duchu najgłośniejszych pokazów McQueena, z choreografią znanego z telewizyjnych show Tomasza Nakielskiego, w rytm muzyki z ostatniego pokazu mistrza odprowadzili gości na Coctail Party. Oficjalnym partnerem był Jameson Irish Whiskey, a barmani serwowali drinki inspirowane kolekcjami McQueena. Restauracja Hygge Warszawa przygotowała specjalne na ten wieczór menu.

Inauguracja Fashion Film Fetish rozpoczęła stałą współpracę z Gutek Film i Kinem Muranów, a cykl na stałe wpisuje się w kalendarz życia kulturalnego Warszawy. Dzięki technologii live-streaming, widzowie w całej Polsce mogli w czasie rzeczywistym oglądać panel dyskusyjny – transmisja odbywała się na kanałach magazynu Viva oraz wszystkich partnerów i gości spotkania. Dalsze losy festiwalu będzie można śledzić na jego fanpage’u bądź Instagramie. Kolejna odsłona Fashion Film Fetish odbędzie się już jesienią.

Portal używa plików cookies, korzystanie z portalu oznacza ich akceptację, więcej informacji na stronie "Polityka Cookies"

Korzystanie z portalu oznacza automatyczną akceptację postanowień zawartych w "Regulaminie Serwisu" i "Polityce Prywatności"

Przeczytaj inne:
Internet oszalał na punkcie „Kobiet mafii”!

  Internet oszalał na punkcie „Kobiet mafii” Patryka Vegi. 1 000 000 wyświetleń reżyserskiego zwiastuna na Facebooku. Najnowsze dzieło twórcy...

Zamknij