Wnętrza w nowoczesnym stylu

KM Wnętrza w nowoczesnym stylu

Wnętrza w nowoczesnym stylu

Dom jest miejscem, do którego żywimy wielki sentyment. Aranżując jego wnętrze, dbamy, by oddawało nasz charakter. Jedni wolą pomieszczenia przestronne, inni stawiają na minimalizm, niezależnie od metrażu możemy jednak urządzić nasze mieszkanie bardzo nowocześnie.Lato jest idealnym czasem na odświeżenie mieszkania lub domu. Kolorowe tapety, gadżety i dodatki w nowoczesnym stylu spowodują, że cztery kąty staną się jeszcze bardziej przyjaznym miejscem. Przyjrzyjmy się, co nada naszym wnętrzom kolorytu i świeżości.

Minimalizm

Pierwszą rzeczą, jaką powinnyśmy zrobić, jest zastanowienie się, w jaki sposób wyobrażamy sobie wnętrze, które dopiero będziemy aranżować. Najpopularniejszym obecnie trendem jest styl minimalistyczny. Minimalizm to przede wszystkim ład i porządek, a także ograniczenie liczby przedmiotów. Minimalistyczne wnętrza są wariantem najchętniej wybieranym, obok tych utrzymanych w stylu loftowym, prowansalskim czy klasycznym.

Bardzo popularny jest stawiający na minimalizm styl skandynawski – w badaniu przeprowadzonym przez Westwing Home & Living aż 73% ankietowanych przyznało, że tak właśnie chciałoby urządzić swoje mieszkanie. Ponad połowa respondentów zastanowiłaby się także nad stylem nowoczesnym lub loftowym.

 Wnętrza w nowoczesnym stylu

Wnętrza w nowoczesnym stylu

Ściany, podłogi i dodatki

Specjaliści proponują, żeby wybrać coś, co podkreśli wyjątkowość naszego wnętrza, na przykład stylowe dodatki np. w postaci antyków. Możemy postawić również na ciekawy, rzucający się w oczy kolor posadzek albo intrygującą grafikę lub obraz. Warto pomalować część ściany farbą tablicową lub magnetyczną, które dadzą najmłodszym domownikom radość z rysowania oraz, przy okazji, wprowadzą do wnętrza nietuzinkowość. Ściany można też pozostawić w formie surowej, industrialnej, co jest bardzo popularnym rozwiązaniem.

Detale

Nowoczesne mieszkanie, któremu chcemy przydać coś z naszego charakteru, nie mogą obejść się bez detali. Mogą nimi być, przykładowo, popularne ostatnio fototapety. Mimo że jeszcze miesiąc temu królowały fototapety przedstawiające naturę, a nasze oczy cieszyły kolorowe barwy, warto przełamać ten trend i powiesić na ścianie zbliżenie twarzy domowników w sepii lub czerni i bieli. Wielkoformatowe zdjęcia zapewnią stuprocentową
indywidualność naszych wnętrz.

W nowocześnie urządzonych pokojach możemy również podkreślać wyjątkowe dla nas dodatki. Niech to będą stylowe zegary, przedmioty z drewna, antyki lub – odwrotnie – technologiczne nowinki, byle tylko pamiętać o właściwym minimalizmowi umiarze. Ciekawe propozycje dodatków, które powinny przypaść nam do gustu, znajdziemy np. na stronie Zmieniamy Miasto w zakładce dizajn&wnętrze.

Portal używa plików cookies, korzystanie z portalu oznacza ich akceptację, więcej informacji na stronie "Polityka Cookies"

Korzystanie z portalu oznacza automatyczną akceptację postanowień zawartych w "Regulaminie Serwisu" i "Polityce Prywatności"

Przeczytaj inne:
7 zasad jak bezpiecznie i poprawnie zrobić badanie RTG

Pozwalają one zdiagnozować chorobę i podjąć odpowiednie leczenie. O czym warto pamiętać by bezpiecznie i dobrze wykonać prześwietlenie podpowiada Lekarz...

Zamknij