Zęby na kredyt coraz częściej

Coraz więcej gabinetów w Polsce umożliwia swoim pacjentom leczenie zębów na kredyt. Umowa z bankiem zapewnia gabinetowi płynność, a pacjentowi leczenie, na które z własnej kieszeni nie byłoby go stać. Dziś według szacunków w Polsce działa blisko 1000 gabinetów stomatologicznych współpracujących z bankami. Zdaniem stomatologa Wojciecha Fąferko z Dentim clinic w Katowicach tego typu forma płatności zwiększy dostępność do wielu zabiegów, zwłaszcza implantologicznych i protetycznych. Już dziś ponad 70% pacjentów prywatnych gabinetów za te zabiegi płaci pieniędzmi z kredytu.

Kredyt w rejestracji

Wybielanie ,implanty stomatologiczne, licówki, aparaty na zęby – jednym słowem zabiegi potrzebne, żeby mieć piękny i zdrowy uśmiech, pomagający wielu w pracy i życiu osobistym. Teraz dzięki coraz popularniejszej współpracy banków coraz więcej osób może sobie pozwolić, na te kojarzące się z Hollywood zabiegi. Dziś opłatę za leczenie protetyczne czy wszczepienie implantów można rozłożyć na raty, finansując całość z kredytu lub płacąc kartą kredytową. Formalności załatwimy w gabinecie stomatologicznym, a nie tak jak do tej pory w banku.

– Jeszcze do niedawna pacjent, który chciał sfinansować leczenie z kredytu musiał na własną rękę starać się o kredyt w banku, przedzierając się przez stosy formalności. Rezultaty tych starań były różne. Nie zawsze bank udzielał kredytu, czasami pacjent musiał długo czekać, a zabieg potrzebny był „na już”. Teraz pacjent ma szansę załatwienia wszystkich formalność w rejestracji, a za jego leczenie zapłaci bezpośrednio bank, przelewem na konto gabinetu – tłumaczy lek. stom. Wojciech Fąferko z Centrum Implantologii i Ortodoncji Dentim clinic w Katowicach.

Portal używa plików cookies, korzystanie z portalu oznacza ich akceptację, więcej informacji na stronie "Polityka Cookies"

Korzystanie z portalu oznacza automatyczną akceptację postanowień zawartych w "Regulaminie Serwisu" i "Polityce Prywatności"

Przeczytaj inne:
Mała Retrospektywa. Sławomir Toman

   

Zamknij