„Dandysi i dżentelmeni”, czyli sekrety mężczyzn kochających modę

Agnieszka L. Janas, Karol Strasburger.

Agnieszka L. Janas, Karol Strasburger.

 

Książka o mężczyznach z klasą

30 września odbyła się premiera książki Agnieszki L. Janas pt. Dandysi i Dżentelmeni. To nie tylko leksykon męskiej mody, lecz okraszona anegdotami historia o sztuce życia i mężczyznach z prawdziwą klasą, znanych i do dziś podziwianych. Jak ubierali się mężczyźni w PRL-u, kiedy samo skompletowanie ciekawej garderoby było nie lada wyzwaniem, nie mówiąc już o braku modowych magazynów, programów telewizyjnych czy blogów, z których mogą korzystać współcześni panowie.

Co w młodości nosili Zygmunt Chajzer, Wojciech Młynarski czy Karol Strasburger i jak wbrew siermiężnej rzeczywistości udawało im się tworzyć swój własny, niepowtarzalny styl?

Paleta barwnych postaci

Każdy z bohaterów książki reprezentuje nie tylko siebie, ale także środowisko, z którego się wywodzi. O modzie, ze znawstwem rzeczy i swadą, opowiadają satyryk i autor tekstów, aktorzy, prezenter, biznesmen, profesor kardiochirurgii, projektant mody, krawiec, radiowiec, filozof i artysta. Agnieszce L. Janas udało się porozmawiać z 80-latkami imponującymi postawą, sukcesami i kondycją: prof. doktorem hab. med. Antonim Janem Dziatkowiakiem, Jerzym Antkowiakiem czy Ryszardem Janasem.

Nie zapomniała też o wspaniałych 70-latkach: Wojciechu Młynarskim, Ryszardzie Rembiszewskim, Wojciechu Kruku, Danielu Truszkowskim i wciąż przystojnych i interesujących 60-latkach: Zygmuncie Chajzerze, Kamilu Sipowiczu, Jerzym Turbasie i Karolu Strasburgerze.

Moi rozmówcy opowiadają o tworzeniu własnego stylu oraz o tym, jak za pomocą mody i savoir-vivre’u wyrażali siebie, budując swoją karierę zawodową i oryginalny „image”. Pomimo tego, że pochodzą z bardzo różnych środowisk, łączy ich poczucie humoru, inteligencja, spełnienie zawodowe i liczne sukcesy, również miłosne, o których z nostalgią opowiadali – śmieje się autorka książki, Agnieszka L. Janas.

Goście na premierze

Na premierze było kilku bohaterów książki, m.in. Karol Strasburger, Zygmunt Chajzer i Ryszard
Rembiszewski. Spotkanie przyciągnęło również popularnych blogerów zajmujących się męską modą: Mateusza Szczepańskiego, Alberta Borowieckiego, Jana Adamskiego, Michała Gronowskiego, Irka Korzeniewskiego, Norberta Hawryluka i Michała Zielińskiego. Na spotkaniu w podwójnej roli wstąpiła także Dorota Wróblewska – jako znawczyni mody, organizatorka pokazów, ale również jako wydawca SOPHISTI BOOKS.

Ta książka jest dla mnie swoistym hołdem dla mody. Ubranie stanowi najbardziej zewnętrzną emanację charakteru, indywidualności, zarówno zalet, jak i wad. To, co nosimy określa nasz gust, styl życia, nastrój, ale mówi też o usposobieniu człowieka. Moda to nie tylko ubiór, ale również system wartości i prezentowanie swojego światopoglądumówi Dorota Wróblewska, właścicielka wydawnictwa Sophisti, którego nakładem ukazała się książka Dandysi i dżentelmeni. Pozycja dostępna jest już w księgarniach.

Partnerami premiery książki były marki Kazar, tołpa, Happy Socks i FORGET-me- NOT.

Copyright © 2016 Wszelkie prawa zastrzeżone. Portal należy do grupy Obcasy.pl i używa cookies, korzystanie z portalu oznacza ich akceptację, więcej informacji na stronie "Polityka Cookies"
Przeczytaj inne:
Nie dzieli nas nic. Rusza IV Warszawski Tydzień Kultury Bez Barier

NIE DZIELI NAS NIC to hasło, które staje się rzeczywistością. Podczas Warszawskiego Tygodnia Kultury bez Barier brak kasy, czasu czy...

Zamknij