Trzy filmy Aurora Films nominowane do Cezarów 2018

Trzy filmy Aurora Films nominowane do Cezarów 2018

1 lutego w Paryżu ogłoszono nominacje do tegorocznych Cezarów, zwanych francuskimi Oscarami. Na trzynaście statuetek ma szansę widowiskowy komediodramat „Do zobaczenia w zaświatach”, który Aurora Films wprowadzi latem do kin.

W kategorii Najlepszy Film Zagraniczny o statuetkę powalczy, pokazywany w grudniu w polskich kinach obraz „Morderstwo w hotelu Hilton”. Natomiast w kategorii Najbardziej Obiecująca Aktorka znalazła się Laetitia Dosch, odwórczyni głównej roli w filmie „Paryż i dziewczyna”, który wejdzie do polskich kin jeszcze w tym roku.

„Do zobaczenia w zaświatach”

ma szansę na nagrody w najważniejszych kategoriach: najlepszy film oraz reżyseria. Film będzie walczył również o statuetki m.in. w kategoriach: najlepszy aktor, najlepszy aktor drugoplanowy czy najlepsza aktorka drugoplanowa.

„Do zobaczenia w zaświatach” to ekranizacja bestsellerowej powieści Pierre’a Lemaitre, uhonorowanej Grand Prix Nagrody Goncourtów określanej mianem „małego Nobla”. Listopad 1918. Kilka dni przed zawieszeniem broni Edward Péricourt, niegdyś wzięty artysta, ratuje życie skromnego urzędnika Alberta Maillarda. Obaj mężczyźni wcześniej nie mieli ze sobą nic wspólnego poza wojną, jednak bezsensowny rozkaz ataku wydany przez porucznika Pradelle’a na zawsze splata ich losy w węzeł nieszczęścia. Jako weterani, Edward i Albert szybko pojmują, że dla powojennej Francji są tylko kłopotem. O wiele cenniejsi okazują się ci, którzy zginęli, nie takie ludzkie wraki, którym wojna zabrała wszystko. I kiedy wydaje się, że obaj mężczyźni są już straceni dla świata, a triumfatorem będzie Pradelle, który ma zamiar zbić fortunę na zwłokach ofiar wojennych, w przyjaciołach odzywa się duch walki o sprawiedliwość. Zemsta będzie słodka – a do tego pomoże upamiętnić prawdziwych bohaterów narodu…

Polscy widzowie będą mogli zobaczyć film w kinach już latem tego roku

Trzy filmy Aurora Films nominowane do Cezarów 2018

„Paryż i dziewczyna”

W kategorii Najbardziej Obiecująca Aktorka znalazła się Laetitia Dosch, odwórczyni głównej roli w filmie „Paryż i dziewczyna”, który wejdzie do polskich kin jeszcze w tym roku.

Film pokazywany był w ubiegłym roku w sekcji Un Certain Regard na MFF w Cannes 2017, gdzie otrzymał Złotą Kamerę za najlepszy debiut.

Paula właśnie zakończyła dziesięcioletni związek i jest na skraju załamania nerwowego. Doszczętnie spłukana, w towarzystwie kota, który stanowi jej jedyny majątek, powraca do Paryża po długiej nieobecności. W trakcie poznawania różnych osób, które los stawia na jej drodze, bohaterka nabiera determinacji, aby zacząć wszystko od nowa – i tym razem wyłącznie na swoich zasadach.

Fantastyczny debiut Léonor Serraille wyróżnia się także niespotykanie feministycznym aspektem – od aktorki na pierwszym planie, przez reżyserkę i scenarzystkę w jednej osobie, po kompozytorkę, kostiumolożkę czy montażystkę – ten film w całości zrealizowały jest przez kobiety!

Trzy filmy Aurora Films nominowane do Cezarów 2018

„Morderstwo w hotelu Hilton”

W kategorii Najlepszy Film Zagraniczny o statuetkę powalczy, pokazywany w grudniu w polskich kinach obraz „Morderstwo w hotelu Hilton”. Obraz zdobył między innymi główną nagrodę jury na ubiegłorocznym festiwalu w Sundance.

W roli głównej wystąpił szwedzki aktor libańskiego pochodzenia, Fares Fares, zdobywający coraz większą popularność w Hollywood i znany szerszej publiczności z takich filmów jak: „Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie”, „Wybawienie” czy „Wróg numer jeden”.

Policjant z Kairu próbuje rozwikłać zagadkę morderstwa kobiety dokonanego w przededniu rewolucji w Egipcie w 2011 roku. Incydent, który z początku wygląda na przypadkowe zabójstwo prostytutki, z czasem ewoluuje w znacznie bardziej skomplikowanym kierunku. Śledztwo prowadzi detektywa do egipskiej elity. W kręgu podejrzeń są ludzie z otoczenia samego prezydenta Mubaraka…

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Portal używa plików cookies, korzystanie z portalu oznacza ich akceptację, więcej informacji na stronie "Polityka Cookies"

Korzystanie z portalu oznacza automatyczną akceptację postanowień zawartych w "Regulaminie Serwisu" i "Polityce Prywatności"

Przeczytaj inne:
Hipnotyzujący koncert Katarzyny Groniec

  RECITAL KATARZYNY GRONIEC LISTY JULI I KAMERALNIE DATA 14.12.2009 GODZ. 19:00 Łukasz Damrych - fortepian Robertem Szydło – akustyczna...

Zamknij