Marka IRVING i Anna Maria Jopek dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Oryginalny projekt florystycznego motywu dekoracyjnego przygotowała Anna Maria Jopek. Inspiracją do stworzenia ornamentów był styl secesyjny – jeden z ulubionych nurtów sztuki wokalistki.

Ten piękny przedmiot wykonany jest z 14 karatowego złota i waży 204,1g.
Puszka ma kształt prostopadłościanu o wymiarach 4,4cm w podstawie i 7cm wysokości oraz 2cm uchwyt w kształcie stylizowanego listka. Unikalność Puszki to przede wszystkim zasługa ręcznego wykonania niezmiernie bogatego dekoru florystycznego, opartego na płynnych, asymetrycznych liniach. Delikatny, secesyjny motyw roślinny doskonale podkreśla niepowtarzalny charakter przedmiotu i nawiązuje do jego zawartości.

A zawartość Puszki jest równie wyjątkowa jak kruszec, z którego została wykonana. Złota Puszka IRVING wypełniona jest niezwykle ekskluzywnym i rzadkim gatunkiem herbaty Jun Shan Silver Needle – zwanej również herbatą cesarską. Przez setki lat herbata ta zarezerwowana była jedynie dla dworu cesarskiego oraz dla potrzeb niektórych ceremonii religijnych. Z uwagi na ściśle określony region, z którego pochodzi Jun Shan Silver Needle oraz wysokie wymagania odnośnie zbiorów, obecnie w skali roku produkowane jest zaledwie 500 kg tej herbaty.

Złota Puszka na herbatę IRVING została zaprojektowana specjalnie dla XVIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Inicjatywa ta została podjęta w ramach, realizowanego przez markę IRVING, programu odpowiedzialności społecznej.

Serdecznie zapraszamy do udziału w charytatywnej aukcji Złotej Puszki IRVING. Licytacja potrwa do 28 stycznia 2010r

http://aukcje.wosp.org.pl/show_item.php?item=300227

Copyright © 2016 Wszelkie prawa zastrzeżone. Portal należy do grupy Obcasy.pl i używa cookies, korzystanie z portalu oznacza ich akceptację, więcej informacji na stronie "Polityka Cookies"
Przeczytaj inne:
Osteoporoza w młodym wieku?

Osteoporoza jest nazywana "cichym złodziejem kości". Osteoporoza wtórna (OPW) dotyka ludzi, często bardzo młodych, bez wcześniejszych objawów pogarszania się stanu...

Zamknij