Marka IRVING i Anna Maria Jopek dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Oryginalny projekt florystycznego motywu dekoracyjnego przygotowała Anna Maria Jopek. Inspiracją do stworzenia ornamentów był styl secesyjny – jeden z ulubionych nurtów sztuki wokalistki.

Ten piękny przedmiot wykonany jest z 14 karatowego złota i waży 204,1g.
Puszka ma kształt prostopadłościanu o wymiarach 4,4cm w podstawie i 7cm wysokości oraz 2cm uchwyt w kształcie stylizowanego listka. Unikalność Puszki to przede wszystkim zasługa ręcznego wykonania niezmiernie bogatego dekoru florystycznego, opartego na płynnych, asymetrycznych liniach. Delikatny, secesyjny motyw roślinny doskonale podkreśla niepowtarzalny charakter przedmiotu i nawiązuje do jego zawartości.

A zawartość Puszki jest równie wyjątkowa jak kruszec, z którego została wykonana. Złota Puszka IRVING wypełniona jest niezwykle ekskluzywnym i rzadkim gatunkiem herbaty Jun Shan Silver Needle – zwanej również herbatą cesarską. Przez setki lat herbata ta zarezerwowana była jedynie dla dworu cesarskiego oraz dla potrzeb niektórych ceremonii religijnych. Z uwagi na ściśle określony region, z którego pochodzi Jun Shan Silver Needle oraz wysokie wymagania odnośnie zbiorów, obecnie w skali roku produkowane jest zaledwie 500 kg tej herbaty.

Złota Puszka na herbatę IRVING została zaprojektowana specjalnie dla XVIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Inicjatywa ta została podjęta w ramach, realizowanego przez markę IRVING, programu odpowiedzialności społecznej.

Serdecznie zapraszamy do udziału w charytatywnej aukcji Złotej Puszki IRVING. Licytacja potrwa do 28 stycznia 2010r

http://aukcje.wosp.org.pl/show_item.php?item=300227

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Portal używa plików cookies, korzystanie z portalu oznacza ich akceptację, więcej informacji na stronie "Polityka Cookies"

Korzystanie z portalu oznacza automatyczną akceptację postanowień zawartych w "Regulaminie Serwisu" i "Polityce Prywatności"

Adres redakcji: ul. Obrazkowa 2, 03-188 Warszawa | tel. redakcyjny: +48 512 936 995 | e-mail: blog@obcasy.pl

Przeczytaj inne:
Lanzarote, czyli kanaryjska wyspa przyjazna rodzinie

Lanzarote to wyspa wyjątkowa z kilku względów. Piękne krajobrazy oraz przyjazny klimat to jej największe walory. Wyspa ta może się...

Zamknij