Odżywiaj skórę wiosną!

Zacznij od peelingu

W przypadku cery suchej zalecany jest peeling enzymatyczny. Jeśli natomiast jesteś posiadaczką cery mieszanej – na policzki powinnaś nałożyć peeling enzymatyczny, a na tzw. strefę T użyć peelingu drobnoziarnistego. Możesz oczywiście na zabieg udać się do profesjonalnego salonu. Jest to zalecane tym paniom, które nie używają regularnie peelingów. Pamiętaj, że produkty stosowane przez kosmetyczki mają zwykle większe stężenie substancji aktywnych. Innymi słowy, działają mocniej.

Jeśli jednak chcesz odżywić skórę z pomocą maseczki, nie musisz udawać się do salonu piękności, żeby zaznać chwili przyjemnego relaksu. Coraz większy asortyment maseczek dostępny jest bowiem w drogeriach. Możesz np. kupić maseczki silnie nawilżające, które zawierają wyciagi z owoców np. moreli albo awokado. Nawilżająco będzie również działać witamina E. Jeśli masz cerę tłustą, wyprobuj produkty z zieloną glinką albo działającym antybakteryjnie cynkiem. To jednak nie koniec. Panie, które narzekają na pierwsze objawy starzenia, mają do dyspozycji szeroką gamę maseczek przeciwzmarszczkowych, zawierających na przykład kolagen.

Relaks przy maseczce

Maseczka do twarzy sprawdzonej firmy, takiej jakj Vichy,
spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających pań. Produkt dostarczy skórze odpowiedniej dawki odżywienia. Maseczki możesz stosować raz – dwa razy w tygodniu na oczyszczoną twarz. Produkt nakładaj omijając okolice oczu. Jeśli używasz maseczki nawilżającej albo przeciwzmarszczkowej, to nie zapominaj o nałożeniu produktu na szyję i dekolt.

Kiedy już rozprowadzisz maseczkę na twarzy, wystarczy włączyć relaksującą muzykę i położyć się na kanapie. Przy okazji możesz nałożyć na oczy specjalną, schłodzoną, żelową maskę.

Copyright © 2016 Wszelkie prawa zastrzeżone. Portal należy do grupy Obcasy.pl i używa cookies, korzystanie z portalu oznacza ich akceptację, więcej informacji na stronie "Polityka Cookies"
Przeczytaj inne:
Tajemnicza śmierć niezwykłej badaczki małp naczelnych – „Kto zabił Dian Fossey?” w styczniu na kanale National Geographic

Samotne dzieciństwo, a następnie samotna walka o ochronę goryli górskich – tak w kilku słowach można by opisać życie słynnej...

Zamknij