Zdrada – rozstać się czy wybaczyć?

wakacyjne zapalenie jamy ustnej

Mogłoby się wydawać, że jeśli o zdradzie dowiadujesz się od partnera, łatwiej mu wybaczyć. Skoro sam się przyznał, to znaczy, że żałuje, że zamierza z tym skończyć albo że już to zrobił. Ból jest jednak taki sam jak w sytuacji, gdy tylko się domyślasz, że on kogoś ma. Dowody zdrady można pozyskać z pomocą wyspecjalizowanej agencji, takiej jak Detektyw24.net. Mimo wszystko zawsze warto rozważyć argumenty „za” i „przeciw” rozstaniu.


To koniec…

Przede wszystkim zdrada sprawia, że tracimy do drugiej osoby zaufanie. Wyobraź sobie, jak zareagujesz, gdy partner powie, że ma w pracy nadgodziny, wyjeżdża służbowo albo wychodzi ze znajomymi. Wszystko to będzie budziło podejrzenia, będziesz się ciągle obawiać ponownego zranienia i zafundujesz Wam prawdziwe piekło. Nabierzesz przekonania, że skoro ktoś raz zdradził i uszło mu to na sucho, może to zrobić jeszcze raz. Zaczniesz wątpić w prawdziwość uczuć i szczerość Waszej relacji oraz obwiniać za tę sytuację nie tylko partnera, ale również siebie. Związek, w którym jest ciągła niepewność, prędzej czy później i tak się rozpadnie. Jeśli nie potrafisz ponownie zaufać osobie, która Cię zdradziła, lepiej zainwestuj w znajomość z kimś, kto nigdy Cię nie oszukał. Czasami po prostu szkoda czasu i energii na budowanie czegoś nietrwałego, z góry skazanego na porażkę. Nie warto też wybaczać wbrew sobie tylko po to, by ocalić rodzinę przed rozpadem. Dziecko, które ma oboje rodziców, między którymi, oględnie mówiąc, nie układa się najlepiej, nie będzie szczęśliwsze niż to, których rodzice się rozstali, ale utrzymują poprawne relacje.

…lub nowy początek

Z drugiej strony zdrada jest sygnałem, że w Waszym związku źle się działo i że pewnych problemów nie rozwiązaliście na czas. Dlatego w pewnym sensie, wybaczając niewierność, dajesz drugą szansę Wam obojgu. Zyskacie możliwość szczerej rozmowy. Przypomnicie sobie, dlaczego w ogóle chcieliście być razem i co Was łączy. Uświadomicie sobie też, co jest do stracenia. Pamiętaj, że jednorazowy skok w bok zdarza się wielu parom, którym później udaje się odbudować dawną relację.

 

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Portal używa plików cookies, korzystanie z portalu oznacza ich akceptację, więcej informacji na stronie "Polityka Cookies"

Korzystanie z portalu oznacza automatyczną akceptację postanowień zawartych w "Regulaminie Serwisu" i "Polityce Prywatności"

Przeczytaj inne:
The Story Of My Life. Historia naszego życia: Radek i Dorota Liszewscy dzisiaj i za 40 lat!

Na antenie Polsatu wystartowała nowość "The Story Of My Life. Historia naszego życia".

Zamknij