Zdrowe i gęste włosy krok po kroku

Wypadanie włosów

Samo wypadanie włosów jest zjawiskiem naturalnym i nie powinno nas niepokoić. Jeśli jednak proces ten znacznie lub nagle się nasilił, warto skorzystać z porady dermatologa. Możemy też sięgnąć po preparaty na porost włosów lub innowacyjne produkty zapobiegające włóknieniu otoczki kolagenowej wokół korzenia włosa, a tym samym przeciwdziałające ich wypadaniu (np. ampułki Dercos Aminexil Pro od Vichy). Z powodu niewłaściwej diety, stresujących sytuacji czy innych czynników dochodzi często do usztywnienia kolagenu w okolicy mieszków włosowych. Mamy wówczas do czynienia z powstawaniem ucisku oraz utratą elastyczności i sprężystości włosa, a w rezultacie z jego osłabieniem, a nawet wypadnięciem. Dzięki innowacyjnym cząsteczkom farmaceutycznym oraz substancjom stymulującym i odżywczym możliwe jest przywrócenie doskonałej jakości włosów i ich gęstości.

Zniszczone, łamliwe włosy

Słaba kondycja włosów może być spowodowana naszymi indywidualnymi predyspozycjami, jednak w dużej mierze ma na nią wpływ nieodpowiednia pielęgnacja, uboga w witaminy i składniki mineralne dieta czy też nadwerężanie włosów poprzez częste suszenie gorącym powietrzem, prostowanie itp. Podstawą jest więc właściwa pielęgnacja, dopasowana do naszych potrzeb, a także unikanie niezdrowych dla włosów zabiegów. Warto też regularnie stosować szampony i odżywki przeznaczone do włosów suchych, zniszczonych i łamliwych. Zwróćmy uwagę na preparaty z zawartością olejków pochodzenia roślinnego (np. z dzikiej róży czy słodkich migdałów), a także z dodatkiem minerałów (np. magnez, żelazo, krzem i mangan) oraz witamin (zwłaszcza PP i B6). Pomogą one zregenerować włosy, nadać im gęstości oraz blasku. Świetnie sprawdzą się też bogate w składniki odżywcze maski czy specjalne kremy.

Włosy z łupieżem

Łupież jest dość często pojawiającym się problemem, choć przyczyny jego występowania mogą być bardzo różne. U osób z wrażliwą skórą głowy wystarczy nawet drobne podrażnienie czy wysuszenie włosów zbyt gorącym strumieniem powietrza. Aby pozbyć się problemu, powinnyśmy sięgnąć po hipoalergiczne szampony z aktywnymi składnikami pomagającymi zwalczać łupież. W tej roli świetnie sprawdzi się np. dwusiarczek selenu. Ważne, aby wybrany przez nas preparat działał długofalowo, a także eliminował uporczywy świąd towarzyszący pojawieniu się łupieżu. Osoby ze skłonnościami do występowania tego problemu powinny unikać silnie perfumowanych szamponów oraz innych kosmetyków do włosów – postawmy na delikatne, hipoalergiczne składniki.

Codzienne dbanie o włosy nie musi wcale oznaczać długich godzin spędzonych w łazience. Wystarczy wybrać kilka sprawdzonych preparatów dobranych do naszego rodzaju skóry.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Portal używa plików cookies, korzystanie z portalu oznacza ich akceptację, więcej informacji na stronie "Polityka Cookies"

Korzystanie z portalu oznacza automatyczną akceptację postanowień zawartych w "Regulaminie Serwisu" i "Polityce Prywatności"

Adres redakcji: ul. Obrazkowa 2, 03-188 Warszawa | tel. redakcyjny: +48 512 936 995 | e-mail: blog@obcasy.pl

Przeczytaj inne:
Otwarcie COLORSHAKE+

    W COLORSHAKE+ znajdziecie streetowe i sportowe marki, między innymi ubrania, dodatki i gadżety od streetowo-boardwearowej marki Colorshake, unisex...

Zamknij