ABC kremów pod oczy

Co jednak możemy zrobić, aby dobry preparat, taki jak np. krem pod oczy L’Oreal, był jeszcze skuteczniejszy? Czy jest to w ogóle możliwe? Tak, jeśli zastosujemy kilka porad dotyczących przechowywania i aplikowania kosmetyku.

Nie rozciągaj skóry

To podstawowa zasada aplikowania kremu pod oczy (dotyczy to zresztą wszystkim zabiegów wykonywanych w okolicach oczu). Kosmetyk wklepujemy, nigdy nie wcieramy. I najlepiej robić to palcem serdecznym. Czemu? Bo jest w nim najmniej siły, więc wklepywanie będzie delikatne.

Kierunek wklepywania

To również nie jest bez znaczenia. Rozpoczynany od wewnętrznego kącika górnej powieki i kierujemy się ku łukowi brwiowemu, a następnie na dolnej powiece krem wklepujemy od zewnętrznego kącika ku wewnętrznemu. Nie trzeba kremu aplikować tuż przy dolnych rzęsach – składniki kremu i tak dotrą tam gdzie trzeba.

Tylko do okolic oczu

Do pielęgnacji tej wrażliwej i delikatnej skóry bezwzględnie używamy tylko kosmetyków do tego przeznaczonych. Nie tylko ze względu na ich działanie, które musi być dostosowane do właściwości skóry wokół oczu, ale także dlatego, że odrobina kosmetyku może dostać się do oka. Jeśli produkt będzie nieodpowiedni – podrażnienie gwarantowane.

Kosmetyk z lodówki

Wiadomo, że niska temperatura skutecznie obkurcza naczynia krwionośne, dzięki czemu zmniejsza zasinienia i opuchliznę. Można w tym celu wykorzystać kostki lodu lub zamrożone łyżeczki, ale dzięki trzymaniu kremu w lodówce mamy dwa w jednym – aplikujemy kosmetyk, który jednocześnie chłodzi skórę.

Ochrona przed słońcem

Jest niezmiernie ważna w walce o zdrową i młodą skórę. Jeśli stosowany przez nas krem pod oczy nie zapewnia nam ochrony przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, koniecznie należy się zaopatrzyć w taki kosmetyk przeznaczony do pielęgnacji okolic oczu, który tę ochronę zapewni. Powinnyśmy zwracać na to uwagę nie tylko wtedy, gdy jest to oczywiste (czyli w okresie letnim), ale też zimą, kiedy promieniowanie jest równie szkodliwe i atakuje nas ze wszystkich stron odbijając się od śniegu.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Portal używa plików cookies, korzystanie z portalu oznacza ich akceptację, więcej informacji na stronie "Polityka Cookies"

Korzystanie z portalu oznacza automatyczną akceptację postanowień zawartych w "Regulaminie Serwisu" i "Polityce Prywatności"

Przeczytaj inne:
Jak zabezpieczyć klucze na wypadek zgubienia?

Naszą koncentrację może osłabiać wiele czynników wśród nich zmęczenie, zbyt duża ilość obowiązków, ale także wiek, silnie wpływający na percepcję...

Zamknij