Moja Mama – najlepsze wsparcie i motywacja

Kampania P&G „Dziękuję Ci, Mamo” jest dedykowana mamom Olimpijczyków, a także wszystkim mamom na całym świecie. W ten sposób koncern pragnie podziękować im za trud i poświęcenie, jakie wkładają w wychowanie dzieci. W ramach kampanii Dom Badawczy Maison, na zlecenie P&G, przygotował specjalny raport „Mama Mistrza”. Badanie zostało przeprowadzone wczesną jesienią w Polsce, w Czechach i na Węgrzech. Jeden z jego obszarów ukazuje, w jaki sposób mamy wspierają i motywują swoje dzieci – młodych sportowców, wśród których znaleźli się również Olimpijczycy.

 

Za każdym dzieckiem i za każdym Olimpijczykiem stoi jego mama

Pogoń za marzeniami nie należy do najprostszych, a droga, jaką trzeba przebyć, by osiągnąć sukces w sporcie jest długa i często bardzo trudna. Wiele w tej kwestii zależy od nas – to nie ulega wątpliwości. Często jednak szukamy wsparcia tej jednej, wyjątkowej osoby, która nigdy nas nie zawiedzie i zawsze będzie tuż obok, zwłaszcza gdy będziemy tego najbardziej potrzebować. Tą osobą jest zwykle mama.

Mamy odgrywają bardzo ważną rolę w życiu każdego sportowca: inspirują, motywują, chronią i organizują wiele spraw. Aż 84% mam z Polski podkreśliło w badaniu istotę przeżywania ze swoim dzieckiem jego wzlotów i upadków. Według mam wspieranie w trudnych chwilach to jeden z najważniejszych aspektów towarzyszenia dziecku w jego rozwoju.

Mama pomaga uspokoić emocje

Każdy sportowiec musi zmagać się z negatywnymi emocjami. Niezależnie, czy jest to dopiero początek jego sportowej przygody, czy też przygotowuje się do startów na Igrzyskach Olimpijskich, może zdarzyć mu się gorszy dzień. Jak potwierdza badanie, w takich chwilach najważniejsze jest wsparcie ze strony ukochanej osoby, mamy. Aż 42% spośród badanych mam przyznało, że często pomaga swoim pociechom uporać się z negatywnymi emocjami związanymi z uprawianiem sportu.

Mama wspiera w trudnych sytuacjach

Najprzyjemniej jest dzielić sukcesy i radość z wygranej. Kiedy jednak sportowiec ponosi porażkę, często musi poradzić sobie z nią sam. Na szczęście zawsze może liczyć na swoją mamę. To osoba, która bez względu na wszystko wierzy w swoje dziecko i wspiera je mimo wszystko. 66% polskich mam pomaga dzieciom budować pewność siebie, znacznie wpływającą na odnoszone sukcesy. Wiele z nich (46%) uważa też, że ich obowiązkiem jest dopingowanie i chwalenie pociech. 53% zwraca uwagę na to, że czasem nie potrzeba słów – wystarczy z pozoru zwykłe przytulenie.

W jaki sposób uchronić sportowca przed myślami o poddaniu się? Jak dodać mu sił, by spróbować raz jeszcze? Polskie mamy, które znalazły się wśród respondentek, zgodnie odpowiadają, że kluczowa jest motywacja. 68% badanych twierdzi, że mama powinna zachęcać swoje dziecko do pracy, stawiać przed nim nowe wyzwania i jednocześnie pokazywać, jakie korzyści płyną z treningów.

Mama – organizator

Bycie sportowcem, ciągłe treningi i zajęcia sprawiają, że również i mama musi przeorganizować swój dzień. Aż 47% mam towarzyszy dzieciom podczas wszelkiego rodzaju konkursów i zawodów. Prawie 22% spędza wiele czasu z pociechą na rozmowach o uprawianej dyscyplinie, sukcesach i porażkach. Dla wielu respondentek (13%) istotne jest też, czy dziecko pozostaje w pełni przygotowane do uprawiania sportu. Mama to osoba, która zwykle myśli o wszystkim: dba o czysty strój i sprawdza, czy dziecko aby na pewno spakowało rzeczy potrzebne do treningu.

Mamy każdego dnia, w sposób zupełnie naturalny i niewymuszony, dzielą się z dziećmi swoją życiową mądrością. To one, najlepiej jak tylko potrafią, pomagają dzieciom stać się mistrzami.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Portal używa plików cookies, korzystanie z portalu oznacza ich akceptację, więcej informacji na stronie "Polityka Cookies"

Korzystanie z portalu oznacza automatyczną akceptację postanowień zawartych w "Regulaminie Serwisu" i "Polityce Prywatności"

Adres redakcji: ul. Obrazkowa 2, 03-188 Warszawa | tel. redakcyjny: +48 512 936 995 | e-mail: blog@obcasy.pl

Przeczytaj inne:
Skóra i włosy po lecie

Dlatego w okresach przejściowych, a szczególnie przed zimą, warto zadbać o właściwą pielęgnację ciała i zdrową dietę, by cera była...

Zamknij