Najpopularniejsze zabawki dla dzieci

Najpopularniejsze zabawki dla dzieci

Czym kierują się mamy, wybierając zabawkę dla swojego dziecka? Czy na decyzje ma wpływ estetyka produktu, jego jakość a może polecenie innej mamy? Okazuje się, że w zależności od wieku maluszka, jego opiekunowie zwracają uwagę na inne aspekty. Jakie? 

Zakończył się Wielki Test Konsumencki – wyjątkowa akcja, w której marka Fisher-Price przekazała 2 tys. produktów, które zostały poddane wnikliwej ocenie rodziców i ich pociech. Zabawki, które trafiły do rąk oceniających, dedykowane były dzieciom w trzech kategoriach wiekowych: 0-6 miesięcy, 6-18 miesięcy, 24 miesiące+. Po zapoznaniu się z produktami i obserwowaniu dzieci podczas codziennej zabawy – rodzice wyrazili opinie, dzięki którym wyłonione zostały ulubione produkty w każdej kategorii. Dodatkowo dzięki ankietom, które wypełniali wszyscy chętni do wzięcia udziału w teście, możemy również dowiedzieć się, czym kierują się, kupując zabawki dla dzieci.

W kategorii 0-6 miesięcy aż 40% ankietowanych uznało, że przy wyborze zabawek dla dzieci najważniejsze jest dla nich bezpieczeństwo maluszków. 24% rodziców odpowiedziało, że kieruje się wartościami edukacyjnymi, a 18% największą wagę przywiązuje do jakości i trwałości produktów.

Dla rodziców dzieci w wieku 6-18 miesięcy, najistotniejsze są natomiast wartości edukacyjne zabawek (31%) niemal na tym samym poziomie co bezpieczeństwo dziecka przy ich użytkowaniu (29%). Na jakoś i trwałość stawia 19% ankietowanych. Rodzice dwulatków i dzieci starszych również, kupując zabawki najbardziej zwracają uwagę na ich wartości edukacyjne (33%), lecz w drugiej kolejności – posiadając dzieci już bardzo ruchliwe i aktywne – najważniejsza jest dla nich jakość i trwałość (24%).

Biorąc pod uwagę wyżej wymienione kryteria, po ocenie testujących, wyłonione zostały zabawki z Wielkiego Testu, które zdobyły najwyższe noty. Oto zwycięzcy!
Fisher-Price zapytał również rodziców skąd dowiadują się o nowych zabawkach dostępnych na rynku. Jak wykazały wyniki ankiet aż 36% z nich wiedzę czerpie z portali www i mediów społecznościowych (26%). Inspiracji zakupowych w prasie szuka jedynie 3% ankietowanych.

Opierając się na wynikach Wielkiego Testu, czerpiąc z doświadczenia i opinii innych rodziców, którzy mieli okazję przetestować zabawki, przedstawiamy zwycięzców – prezentowe hity, które zaspokoją potrzeby najmłodszych jak i ich wymagających rodziców. Podpowiedź ta, zwłaszcza teraz, tuż przed Mikołajkami i Świętami może okazać się niezwykle pomocna podczas prezentowych poszukiwań.

Fotelik-bujaczek „Od niemowlaka do przedszkolaka” to produkt 2 w 1, który „rośnie” wraz z dzieckiem. Będzie towarzyszyć naszym pociechom już od pierwszych dni ich życia aż do wieku przedszkolnego. Bujanie oraz delikatne wibracje uspokoją maluszka i zapewnią mu spokojny sen podczas drzemki. Na łatwym do zdjęcia pałąku umieszczono dwie aktywizujące zawieszki, zachęcające dzieci do wyciągania ku nim rączek. Ćwiczenia te pomogą w nauce chwytania oraz rozwoju sprawności manualnej. Trzypunktowy pas zapewnia najmłodszym bezpieczeństwo podczas wszystkich aktywności – od snu po zabawę. A gdy dziecko podrośnie, bujaczek można przemienić w stacjonarny fotelik, idealny dla dziecka do 18 kg.

Edukacyjna Stacja Szczeniaczka Pierwsze Słówka  to znakomita pomoc w nauce pierwszych wyrazów. Pomarańczowa platforma znajdująca się przed postacią Szczeniaczka „opowiada” o wszystkim, co jest narysowane na dołączonych do zestawu 8 klockach. Gdy dziecko położy na niej wybrany kolorowy sześcian, Szczeniaczek – jak za sprawą magii – mówi, co dany obrazek przedstawia, do czego służy pokazany przedmiot czy jaki wydaje dźwięk. „Kot! Miau! Koty mają miękkie futerko”. „Piłka. To piłka do kopania. Jest czarno-biała”. Krótkie komunikaty tłumaczą świat, zwracając uwagę na cechy przedmiotu. Dzięki stacji dzieci uczą się słów nazywających rzeczy z ich najbliższego otoczenia. Taka zabawa sprzyja tworzeniu powiązań między widzianymi przedmiotami a słyszanymi określeniami, pomagając maluchowi zamienić gaworzenie w pierwsze słówka. Nauce towarzyszą dodatkowo wesołe dźwięki i radosne piosenki odnoszące się do obrazków na klockach.

Movi Mistrz zabawy  
Cześć jestem Movi! Pobawmy się! – takim hasłem wita dzieci kandydat na ich nowego interaktywnego przyjaciela. Ten posiadający 360-stopniowy zakres ruchu robot został stworzony po to, by uczyć najmłodszych kluczowych umiejętności. Słuchanie ze zrozumieniem czy podejmowanie decyzji to zdolności, które będą im niezbędne zarówno w szkole, jak i codziennym życiu. Movi podczas aktywnej zabawy uczy przestrzegania instrukcji, słuchania i wykonywania poleceń, czyli wszystkiego, co będzie od szkrabów wymagane, gdy rozpoczną swoją edukację.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Portal używa plików cookies, korzystanie z portalu oznacza ich akceptację, więcej informacji na stronie "Polityka Cookies"

Korzystanie z portalu oznacza automatyczną akceptację postanowień zawartych w "Regulaminie Serwisu" i "Polityce Prywatności"

Przeczytaj inne:
Jaki kolor włosów wybrać?

Każda z nas ma czasem ochotę na odważną zmianę fryzury. Nie ma w tym zresztą nic dziwnego. Nikt nie powiedział,...

Zamknij