Niewidoczny sposób na najpiękniejszy uśmiech – zamki Incognito™

A co jeśli nie chcesz pokazywać, że masz aparat ortodontyczny, a chcesz wyprostować zęby? Jeśli od dawna myślisz o leczeniu ortodontycznym, ale odstrasza Cię wizja zamków na zębach – nawet tych przezroczystych?

Pozostaje tylko jedno rozwiązanie – aparat lingwalny zwany inaczej językowym.

Stosowanie aparatów językowych jest poparte ponad 40-letnim okresem pracy i unowocześnień – zarówno, jeśli chodzi o kształt, jak i komfort pacjenta. W 1975 r. ukazał sie jeden z pierwszych artykułów na temat tej techniki. Pionierami byli:
dr Craven Kurz z Californii i prof. Kinya Fujita z Japonii. Naukowcy pracowali niezależnie od siebie i używali początkowo nieco zmodyfikowanych aparatów przedsionkowych (przyklejanych do zewnętrznej powierzchni zębów). W technice lingwalnej zamki są przyklejone od wewnętrznej strony zęba i są zupełnie niewidoczne nawet przy szerokim uśmiechu!

Aparat językowy różni się od zewnętrznego miejscem przyklejenia zamka, brakiem pierścieni oraz tym, że zarówno sam aparat, jak i elementy dodatkowe są niezauważalne. Same zamki są tylko „przenośnikami” sił z aktywnie działającego łuku na ząb. W przypadku techniki lingwalnej używa się zarówno innych zamków, jak i innych łuków niż w technice zewnętrznej. Dodatkową zaletą jest możliwość zobaczenia na modelu efektu końcowego jeszcze przed założeniem aparatu.

Portal używa plików cookies, korzystanie z portalu oznacza ich akceptację, więcej informacji na stronie "Polityka Cookies"

Korzystanie z portalu oznacza automatyczną akceptację postanowień zawartych w "Regulaminie Serwisu" i "Polityce Prywatności"

Przeczytaj inne:
NIE… zwykłe święta z Kingą Paruzel

Kinga Paruzel jest finalistką pierwszej, polskiej edycji – znanego na całym świecie – kulinarnego show „Master Chef”, prowadzi popularnego bloga...

Zamknij