Pizza nie musi być okrągła: pomysły na obiad dla niejadka

Być może dziecko woli jeść słodycze od tradycyjnych posiłków i wykorzystuje sytuację, że jeśli nie zje niczego, dostanie zamiast obiadu batonik. Nie warto jednak tak robić: słodycze nigdy nie zastąpią pełnowartościowego posiłku, a takie zachowanie uczy dzieci niewłaściwych nawyków żywieniowych. Słodycze, oprócz cukru, który jest źródłem pustych kalorii, nie dostarczają żadnych ważnych składników odżywczych. Najczęściej są barwione sztucznymi barwnikami i aromatami, które mogą powodować wiele skutków ubocznych, jak nadpobudliwość czy trudności z koncentracją. Oczywiście, nie można dziecka zmuszać do jedzenia, dzieci kierują się instynktem i od urodzenia sygnalizują, gdy są głodne. Jednak jeśli dziecko nie chce jeść, pozwólmy mu na dokonywanie samodzielnych wyborów. Często jest tak, że im bardziej zmuszamy dziecko do jedzenia, tym bardziej odmawia ono siadania do posiłków.

Postaw na pomysłowość!

Jeśli Twoje dziecko nie chce jeść tradycyjnych posiłków, kręci głową, gdy podajesz mu zupę, nie weźmie do ust gotowanej marchewki czy gardzi kotletem, musisz działać. To ty właśnie jesteś osobą, która zna najlepiej swoje dziecko i wie, jak mu sprawić przyjemność i w jaki sposób je zainteresować. Zaangażuj niejadka do przygotowania posiłku, być może jeśli będzie przygotowywać jedzenie razem z tobą, będzie bardziej skłonne do jedzenia. Jeśli lubi pizzę, przygotujcie ją wspólnie w domu. Możesz kupi gotowe ciasto na spód, który niekoniecznie musi być okrągły. Niech dziecko uformuje kształt, który lubi najbardziej, a później niech układa dodatki, które lubi. Dzieciom na ogół się to bardzo podoba i później chętnie zjadają swoje dzieła. Jeśli nie macie czasu na przygotowywanie jedzenia, sprawdzi się też pyszne.pl, pizza na dowóz. Możesz zainteresować dziecko i skłonić je do samodzielnego wyboru i złożenia zamówienia, mówiąc na przykład Zobacz, tutaj zamówiłam jedzenie, które ci bardzo smakowało, może teraz ty coś wybierzesz z menu?”. Korzystaj z serwisu pyszne.pl, gdzie znajdziesz też oferty skierowane typowo dla dzieci. Samodzielne zamawianie jedzenia na pewno jest dla dziecka przeżyciem i być może będzie większą zachętą do jedzenia.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Portal używa plików cookies, korzystanie z portalu oznacza ich akceptację, więcej informacji na stronie "Polityka Cookies"

Korzystanie z portalu oznacza automatyczną akceptację postanowień zawartych w "Regulaminie Serwisu" i "Polityce Prywatności"

Przeczytaj inne:
ASUS Eee Pad Transformer w Polsce

Najnowszy tablet sygnowany logo ASUS trafił do polskich sklepów. Pierwsze egzemplarze tabletu ASUS Eee Pad Transformer dostępne są w sklepach...

Zamknij