Nowy trend – zamawianie jedzenia przez internet

Internet wykorzystywany był dotychczas przede wszystkim jako sposób realizacji najróżniejszych zakupów. Coraz częściej stanowi doskonałą metodę na zamówienia dotyczące codziennych posiłków lub menu na okolicznościowe przyjęcia w domu.

Pizza, sushi czy obiad domowy?

Kuchnia włoska ma jak dotychczas ugruntowaną pozycję wśród dań zamawianych na wynos. Wśród badanych aż 64% wskazało ją jako danie najczęściej zamawiane. 19% preferuje potrawy kuchni chińskiej, natomiast 9% respondentów to zwolennicy tradycyjnych obiadów domowych (źródło: http://data.axmag.com/data/201408/20140813/U44451_F296698/media.pdf). Co ciekawe, aż 23% konsumentów zna na pamięć menu pizzerii, w której składa zamówienie, i wybiera z oferty sprawdzone, ulubione zestawy. 47% wykorzystuje do zamówienia informacje zawarte w ulotce, a 26% szuka menu pizzerii w internecie (źródło: http://www.research-pmr.com/pl/userfiles/file/wp/wp_30_899_2012_11_30%20-%20PMR%20Polacy%20wci%C4%85%C5%BC%20ch%C4%99tnie%20si%C4%99gaj%C4%85%20po%20pizz%C4%99_03.pdf).

Kolacja przez internet

Zgodnie z wynikami badań najpopularniejszym okresem jeśli chodzi o zamówienia dań na wynos jest pora kolacji w weekendy, czyli od piątku do niedzieli wieczorem. Tę porę wskazało 44% respondentów. Porę obiadową sobotnio-niedzielną preferowało 18,5% badanych, natomiast na trzeciej pozycji uplasowały się godziny wieczorne w tygodniu z wynikiem 14,5%. Oznacza to jednoznacznie, że zamówienia przez internet dotyczą najczęściej posiłków wieczornych. Ciekawy wynik dało porównanie zamówień standardowych z internetowymi. Jeżeli respondent miał możliwość wyboru menu, zdecydowanie częściej decydował się na kuchnię azjatycką (29%). Pizzę w tym przypadku zamawia 26%, a burgery – 22% ankietowanych. Na kolejnej pozycji plasują się posiłki z menu tradycyjnej kuchni polskiej (źródło: http://evigo.pl/5179-raport-sprzedaz-jedzenia-przez-internet-gwaltownie-rosnie/).

Swoboda wyboru

Zaletą zamawiania posiłków przez internet jest nieograniczona niczym swoboda. W erze smartfonów nie jest ważne miejsce dokonywania zamówień. Można je z powodzeniem zrealizować z dowolnego punktu w drodze z domu do pracy lub z pracy do domu. O tym, jak zamówić jedzenie na wynos w Krakowie, Warszawie, Biłgoraju czy Pruszkowie, decyduje jedynie inwencja i zapotrzebowanie klienta. Serwis zamówień skonstruowany jest w taki sposób, że bez problemu znajdziemy na nim nie tylko menu z posiłkami wszystkich kuchni świata, ale również dogodne formy płatności oraz dostawy. Tak działa np. PizzaPortal.pl.

Zaletą zamówień internetowych jest możliwość dokonania przemyślanego wyboru, zgodnie z preferencjami własnymi oraz innych uczestników planowanej imprezy. Dodatkowym atutem jest niewątpliwie wygoda tego rozwiązania, a ponadto szybkość obsługi oraz możliwość skorzystania z dodatkowych promocji i profitów związanych z dokonaniem zamówienia przez internet.

 

 

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Portal używa plików cookies, korzystanie z portalu oznacza ich akceptację, więcej informacji na stronie "Polityka Cookies"

Korzystanie z portalu oznacza automatyczną akceptację postanowień zawartych w "Regulaminie Serwisu" i "Polityce Prywatności"

Adres redakcji: ul. Obrazkowa 2, 03-188 Warszawa | tel. redakcyjny: +48 512 936 995 | e-mail: blog@obcasy.pl

Przeczytaj inne:
Łąki Łan, Brodacze live act w Krakowie

10 grudnia 2016 w krakowskim Klubie Kwadrat (ul. Skarżyńskiego 1) odbędzie się koncert zespołu Łąki Łan! Impreza rozpocznie się o...

Zamknij