Posłuchaj 9 premierowych singli projektu My Name Is New


10 maja pojawiła się kolejna odsłona playlisty projektu My Name Is New. Premierę swojego singla ma dzisiaj 9 artystów, z czego aż piątka oficjalnie dołącza do ekipy debiutantów będących pod opieką Kayaxu! Brzmienia, które usłyszymy w premierowych kawałkach to w dużej mierze pop, muzyka elektroniczna, odrobina techno, jak i rock z domieszkami folku. Daj się zaskoczyć!

My Name Is New to inicjatywa, która wspiera debiutujących artystów solowych i zespoły. Projekt ma przede wszystkim charakter edukacyjny. Każdy artysta, który do niego dołączy otrzymuje wsparcie merytoryczne i praktyczne porady na temat budowania wizerunku w sieci, poszerzania swojej publiczności czy korzystania z ogólnodostępnych zasobów social mediów.

Jednym z artystów, który oficjalnie dołączył do projektu jest Phillip Bracken. On sam opisuje siebie jako „meandrującego ducha”. Jego muzyka to połączenie elementów soulu alternatywnego, indie roots, blues’a i folku. Drugim artystą, który stał się częścią inicjatywy jest Dave Kowalski, młody „chłopak z gitarą” pochodzący z Gdańska. Tworzy melancholijną, akustyczną muzykę na pograniczu alternatywy, folku oraz popu. Jego utwory przepełniają wrażliwe teksty, a jego największymi inspiracjami są Alex Turner, Ben Howard czy Kortez.

Premierę swojego singla na platformie My Name Is New miał dzisiaj również duet BoysWithToys, synth-popowy zespół z Warszawy i Wrocławia. Tworzą przy pomocy syntezatorów klimatyczną muzykę w stylistyce electro-noir nawiązującą brzmieniem do lat 80’. Kolejny zespół, który znalazł się w szeregach inicjatywy to YUKAA, czyli duet grający szeroko pojętą muzykę elektroniczną. Projekt ten tworzą wspólnie Gabriela Kundzielewicz, autorka tekstów i wokalistka oraz Adrian Woronowicz – perkusista i producent muzyczny.

Nie zapomnijmy również o debiutanckim singlu duetu Henrietta. Tworzą go Piotr Radzio, producent oraz Sonia Wąsowska, tekściarka i wokalistka. Projekt tej dwójki jest skoncentrowany na elektronice, jednak muzycy utrzymują w piosenkach zamiłowanie do gitar i popowych refrenów. Ostatnim nowym nabytkiem projektu jest zespół Milcz Serce pochodzący ze Śląska. Artyści tworzą rockową, nieco melancholijną muzykę, która wymaga od słuchacza skupienia oraz głębszego wsłuchania się. Nie obyłoby się jednak bez singli artystów, którzy w projekcie są już od jakiegoś czasu! Jednym z nich jest elektroniczny zespół PARA, który powrócił na języki wraz z letnim, przyjemnym popowym singlem pt. „Vincent”.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Portal używa plików cookies, korzystanie z portalu oznacza ich akceptację, więcej informacji na stronie "Polityka Cookies"

Korzystanie z portalu oznacza automatyczną akceptację postanowień zawartych w "Regulaminie Serwisu" i "Polityce Prywatności"

Przeczytaj inne:
Kooperacja duetu projektantek BIZUU z Braun

Współpraca BIZUU z Braun - producentem najwyższej jakości żelazek z generatorem pary - to wyjątkowe połączenie technologii z modą ....

Zamknij