Postanowienia noworoczne – jak zacząć i dojść do celu?


Kiedy już zregenerujemy się po zabawie sylwestrowej, musimy z dnia na dzień, wrócić do normalnego trybu życia, na uczelnię, do pracy i codziennych obowiązków. Przystępujemy również do wypełniania celów postawionych na nowy rok. Niestety znaczna większość osób nie potrafi wytrwać w nich dłużej niż trzy miesiące. Jak więc zacząć, aby nie tylko wytrwać, ale także dojść do wytyczonego celu, sprawdziła marka SAXX.

Byle do wiosny
Wiele osób traktuje okres świąteczny jako czas na podsumowanie mijającego roku i przemyślenie postanowień noworocznych. Wśród tych najpopularniejszych są, poza np. rzuceniem palenia, te dotyczące wyglądu, zdrowia czy formy i kondycji. Schudnięcie, rozpoczęcie treningów, a także zbudowanie wymarzonej formy na plażę to plany, o których mówi zdecydowana większość z nas. Wspierają nas w tym sieci klubów fitness czy siłowni, oferujące noworoczne promocje z karnetami miesięcznymi nawet za 19 zł. Niestety te oferty często obejmują tylko pierwsze trzy miesiące roku. Co za tym idzie, pierwszego kwietnia mówimy siłowni goodbye – i nie jest to wcale Prima Aprilis.

Nie będzie ci głupio
Postanowienia umierają często, ponieważ wiele osób rozpoczyna ich realizację na hurra! Nagle i bez odpowiedniego przygotowania. To jeden z częstych powodów braku wytrwałości w drodze do celu. Aby pomóc sobie zmotywować się do regularnych treningów i budowania formy, warto zainwestować w karnet na więcej niż trzy miesiące, tak aby automatycznie wydłużyć okres odwiedzania siłowni do nadejścia wiosny. Kiedy zrobi się cieplej, pokłady motywacji automatycznie w nas urosną. Warto także zainwestować w odpowiedni sprzęt niezbędny do treningów. Najlepszej
jakości, wykonany z doskonałych materiałów, ten z wyższej półki cenowej. Daje to po pierwsze większą pewność, że podczas treningów nie zrobimy sobie krzywdy, ćwicząc w nieodpowiednich butach czy odzieży, po drugie, widząc tłum nowych sportowych, wystylizowanych zapaleńców, nie będzie nam głupio wejść na salę treningową, a po trzecie będzie nam głupio nie iść na trening, kiedy już zainwestowaliśmy w dobry treningowy niezbędnik.

Skompletuj niezbędnik
Aby rozpocząć realizację każdego postanowienia noworocznego, warto zacząć od ustalenia realnego celu, naszego szczytu, na który chcemy dojść oraz przemyślenia planu działań np. harmonogramu treningów. Aby rozpocząć treningi niezbędne jest także skompletowanie niezbędnika. Wiemy oczywiście, że aby trenować efektywnie konieczna jest dobrze spakowana torba, w której muszą znaleźć się buty sportowe, dopasowane do aktywności, jaką planujemy uprawiać, strój sportowy czy specjalna butelka wielorazowego użytku z wodą. Kobiety wiedzą również, że warto postawić na wygodną i komfortową bieliznę, tak, aby np. biust był dobrze podtrzymany, a biustonosz nie powodował odparzeń czy zwyczajnie nie powodował dyskomfortu podczas ćwiczeń. Panowie inwestują w sportowe ubrania, zapominając jednak często o bieliźnie. A przecież udowodniono, że ta o dopasowanych do treningów właściwościach pomoże trenować efektywnie, warto w nią zainwestować.

Praca u podstaw
Odpowiednia do trenowania bielizna to taka, która zadba o termoregulację naszego ciała. Zamiast bawełny wybierzmy więc modele wykonane np. z wiskozy czy nylonu. Włókna te powodują, że bokserki czy spodenki będą zarówno chłonęły wilgoć, ale także ją odprowadzały. Dla odmiany bawełna tylko ją pochłonie, pozostając wilgotną jeszcze długo po treningu. Warto także zwrócić uwagę na gumę, jaką wykończono bieliznę. Nieodpowiednia będzie się wrzynać, a zbyt luźna spowoduje dyskomfort w związku z koniecznością poprawiania bokserek czy spodenek. Zwróćmy więc uwagę, aby guma nie rolowała się i nie była zbyt mocna. Istotne są także szwy. Wiele osób powie, że podczas ćwiczeń należy stawiać tylko na bieliznę bezszwową. Niekoniecznie! Warto wybierać taką, która ma odwrócone szwy, dzięki czemu ich gładka powierzchnia przylega do skóry. Wszystkie te cechy mają bokserki przeznaczone specjalnie do treningów marki SAXX. Ich dodatkowym atutem jest nowatorski i autorski patent, jakim jest BallPark Pouch – hamak na męskie klejnoty. Występuje on również w spodenkach treningowych. Dzięki niemu zostają one oddzielone od ud, a co za tym idzie leżą wygodnie w hamaku, nie obijając się, nie obcierając, nie potrzebując poprawiania ich przesuwania. Daje to niezwykły komfort efektywnego treningu, podczas którego
możemy zapomnieć, że mamy na sobie bokserki czy spodenki.

Zanim założyłem pierwszą parę bokserek SAXX nie sądziłem, że w męskiej bieliźnie można jeszcze coś nowego wymyślić. Już po pierwszych minutach od założenia okazało się, jak bardzo się myliłem. Dzięki specjalnemu hamakowi i zastosowanym materiałom nie odczuwam, że mam cokolwiek na sobie. Jestem w szoku, ponieważ SAXX zapewnia mi nieprawdopodobny wręcz komfort, który do tej pory był mi nieznany. Te produkty znakomicie sprawdzają się zarówno na co dzień jak i w trakcie treningów. Obecnie nie wyobrażam sobie tego aby wrócić do używania tradycyjnej bielizny.” – mówi Michał Karmowski – mistrz Polski w kulturystyce.

Aby dojść do celu, jakim jest wytrwanie w postanowieniu noworocznym, przemyślmy je na tyle, aby
postawić ten cel realnie. Kiedy ustalimy już gdzie znajduje się szczyt góry, na którą będziemy się
wspinać, przygotujmy się odpowiednio. Nikt nie podbija szczytów zarówno gór, jak i tych życiowych z
marszu. To codzienna praca i długofalowa inwestycja. Tylko takie podejście gwarantuje sukces!

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Portal używa plików cookies, korzystanie z portalu oznacza ich akceptację, więcej informacji na stronie "Polityka Cookies"

Korzystanie z portalu oznacza automatyczną akceptację postanowień zawartych w "Regulaminie Serwisu" i "Polityce Prywatności"

Adres redakcji: ul. Obrazkowa 2, 03-188 Warszawa | tel. redakcyjny: +48 512 936 995 | e-mail: blog@obcasy.pl

Przeczytaj inne:
Penélope i Mónica Cruz rekomendują firmę Charles Vögele

Od jesieni 2010 będą one twarzami obejmującej całą grupę kampanii wizerunkowej marki Biaggini. W ramach angażu siostry zaprojektują kolekcję dla...

Zamknij