Sylwestrowy makijaż bez poprawek

Piękno utrwalone
Sekret tkwi w używaniu specjalnych kosmetyków, które przedłużają jego trwałość.
Dobra baza pod podkład stanowi pierwszy krok. Stosowana przed przystąpieniem do makijażu – znacznie przedłuża jego trwałość, a dodatkowo matuje i tuszuje niedoskonałości cery. Idealnie wygładza skórę, wypełniając pory i zmarszczki. Jej głównym zadaniem jest przygotowanie skóry na aplikację kolejnych kosmetyków. Poza tym zawdzięczamy jej bardziej naturalny makijaż bez efektu maski. Istnieją bazy przystosowane do utrwalania konkretnych partii twarzy np. powiek czy ust.

Oprócz odpowiedniego początku – istotne jest także wykończenie. Dostępne na rynku utrwalacze w sprayu lub w sypkim pudrze stosuje się po wykonaniu całego makijażu. Delikatna mgiełka dodaje skórze blasku i odświeża ją. Dodatkowo sprawia, że makijaż staje się odporny na pot i na ścieranie. Twarz po aplikacji wygładza się w dotyku jak aksamit.

Odpowiednio utrwalony makijaż teoretycznie powinien utrzymać się na skórze co najmniej przez 8 godzin. Jak jest w praktyce, to już sprawa indywidualna. Cera tłusta lub mieszana wymaga częstszych poprawek, sucha naturalnie sprzyja trwałości makijażu. Pamiętajmy, że kosmetyki utrwalające działają bardzo silnie i nie pozostają obojętne dla naszej skóry. Dlatego powinnyśmy stosować je sporadycznie, tylko podczas ważnych wyjść np. Sylwestra.

Makijaż zawsze na swoim miejscu
Nawet najlepsze kosmetyki nie są w stanie zagwarantować nam w pełni trwałego efektu. Po każdym posiłku niezbędne jest ponowne przeciągnięcie ust szminką, a co kilka godzin przypudrowanie twarzy. Dlatego coraz więcej kobiet, aby zaoszczędzić sobie czas i wysiłki, decyduje się na trwałe rozwiązanie problemu.

– Makijaż permanentny przy zastosowaniu najnowocześniejszej aparatury utrzymuje się na skórze od 3 do 5 lat – wyjaśnia Agnieszka Zielińska, linergistka-kosmetolog z Centrum Kosmetyczno-Dermatologicznego DER-MED. – Zabieg polega na wprowadzeniu pod skórę pigmentu w sposób przypominający tradycyjny makijaż. Można dzięki temu trwale skorygować kształt brwi, powiększyć optycznie usta czy podkreślić wyraz oczu. Makijaż permanentny ma za zadanie w subtelny sposób uwydatnić piękno kobiety.

To doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą w każdej sytuacji i o każdej porze wyglądać atrakcyjnie. Nieważne czy jest 4 nad ranem, czy właśnie wyszłyśmy spod prysznica lub z basenu – wykonany w profesjonalnym gabinecie makijaż, zawsze pozostaje na swoim miejscu.

Makijaż permanentny jest przeznaczony również dla osób, które nie lubią i nie potrafią się malować, a chcą być piękne na co dzień. Tym bardziej sprawdzi się podczas sylwestrowej zabawy, kiedy mamy ochotę być spontaniczne i nie przejmować się niczym, prócz zabawą.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Portal używa plików cookies, korzystanie z portalu oznacza ich akceptację, więcej informacji na stronie "Polityka Cookies"

Korzystanie z portalu oznacza automatyczną akceptację postanowień zawartych w "Regulaminie Serwisu" i "Polityce Prywatności"

Adres redakcji: ul. Obrazkowa 2, 03-188 Warszawa | tel. redakcyjny: +48 512 936 995 | e-mail: blog@obcasy.pl

Przeczytaj inne:
Weronika Książkiewicz w TOMAOTOMO

Na ten wieczór zdecydowała się na kreację z atelier TOMAOTOMO by Tomasz Olejniczak. Weronika do ołówkowej spódnicy uszytej ze srebrnej...

Zamknij