Wyjątkowy prezent: wakacje w Tunezji

Tunezja: kraj wyjątkowy

Tunezja stała się w ostatnim czasie jednym z najpopularniejszych kierunków podróży na świecie. Dlaczego? Bo tu można zapoznać się z bezcennymi pamiątkami przypominającymi o długiej historii tego kraju, tu zadziwia egzotyczna atmosfera, arabska kultura i otwartość na turystów. Naturalne walory wypoczynkowe Tunezji doceniło już wiele biur podróży, w tym fly.pl. Dzięki nim można spędzić tu wakacje w wyjątkowy sposób o każdej porze roku. Co warto zobaczyć w tym kraju, by wspomnienia z takiej wyprawy nabrały wyjątkowej mocy?

Tunis i okolice

Tunis to miejsce wyjątkowe, które z jednej strony zapewnia możliwość wypoczynku na plaży, z drugiej – poznanie najpiękniejszych zabytków Tunezji. Zabudowa starego miasta ma tu wyjątkowy urok. Na turystów czekają wyjątkowe meczety i piękne pałace, które swą formą architektoniczną mogą zachwycić każdego. Równie atrakcyjne są okolice miasta. W odległości kilku kilometrów od tego kurortu znajduje się słynna Kartagina – jedno z najcenniejszych stanowisk archeologicznych na świecie. Na popularność Tunisu wpływa też bliskość międzynarodowego lotniska, dzięki czemu wystarczy zarezerwować bilety lotnicze i odbyć krótką podróż, by móc w pełni korzystać z wypoczynku w jednym z najsłynniejszych miast w Afryce.

Susa: miasto pełne kontrastów

Susa to kolejne miasto w Tunezji, które jest jednocześnie ważnym ośrodkiem przemysłowym, a jednocześnie znanym i cenionym kurortem nadmorskim. Tu można znaleźć miejsce w hoteluświadczącym usługi na wysokim poziomie, stąd można urządzać wspaniałe wyprawy po okolicy. Dzięki nim można odkryć wyjątkowe piękno tego kraju. Sama Susa również ma się czym pochwalić. Goszcząc na jej terenie z pewnością warto zobaczyć stare miasto, które znalazło się na liście UNESCO. Meczet z IX stulecia, katakumby oraz Muzeum Archeologiczne sprawiają, że w tym mieście nudzić się nie można.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Portal używa plików cookies, korzystanie z portalu oznacza ich akceptację, więcej informacji na stronie "Polityka Cookies"

Korzystanie z portalu oznacza automatyczną akceptację postanowień zawartych w "Regulaminie Serwisu" i "Polityce Prywatności"

Przeczytaj inne:
Pizza nie musi być okrągła: pomysły na obiad dla niejadka

Być może dziecko woli jeść słodycze od tradycyjnych posiłków i wykorzystuje sytuację, że jeśli nie zje niczego, dostanie zamiast obiadu...

Zamknij