Zabawkowa namiastka dorosłego życia

Pierwszy krok w dorosłość

Dzieci pierwsze kroki ku samodzielności robią, pomagając swoim rodzicom w codziennych czynnościach. Nie jest jednak tajemnicą, że często ograniczamy pociechom dostęp do różnych przedmiotów ze względu na ich bezpieczeństwo. By nie odbierać maluchowi radości z pomagania, warto zadbać o odpowiednie akcesoria, będące wierną kopią prawdziwych urządzeń. Tego typu zabawki dostępne są między innymi w sklepach Merlin.

Mali-dorośli chłopcy

Mali chłopcy marzący o dorosłości bez wątpienia będą zachwyceni możliwością pomocy swojemu tacie przy majsterkowaniu. Narzędzia używane do drobnych napraw w domu nie są oczywiście przeznaczone dla dzieci, dlatego świetnym pomysłem będzie zakup zabawkowego zestawu małego majsterkowicza, który tworzą kolorowe imitacje rozmaitych przedmiotów.

W dziecięcym zestawie małego majsterkowicza nie brakuje wiertarki, śrubokrętu, młotka czy kombinerek. Akcesoria te wykonane są zazwyczaj z plastiku lub drewna, dzięki czemu są całkowicie bezpieczne. A jeśli mały komplet okaże się niewystarczający dla naszej pociechy, idealnym rozwiązaniem będzie dziecięcy warsztat z narzędziami, którego pozazdrości niejeden tatuś.

Małe-dorosłe dziewczynki

Bogaty wachlarz możliwości mają także dziewczynki, chcące czynnie uczestniczyć w pracach domowych wykonywanych zazwyczaj przez mamę. Do ich dyspozycji pozostają różnego rodzaju akcesoria kuchenne i zabawkowe artykuły gospodarstwa domowego, w związku z czym dziewczynki mogą pomagać swoim mamom zarówno przy przygotowywaniu potraw, jak i w codziennych porządkach.

W ofercie sklepów odnaleźć można między innymi zabawkową wersję miksera, ekspresu do kawy, patelni, garnków, a nawet całej kuchni, a ponadto odkurzacze czy miotełki. Po pracowitym dniu nasza pociecha będzie mogła nas zaprosić na herbatę, podaną w specjalnych filiżankach, a w wolnej chwili wybrać się z rodzicami na zakupy ze swoim własnym wózkiem.

Naśladowanie dorosłych jest jedną z ulubionych dziecięcych zabaw, podczas której mogą aktywnie uczestniczyć w codziennym życiu swoich rodziców, zazwyczaj przepełnionym rozmaitymi obowiązkami. Zabawkowe akcesoria, będące wierną kopią używanych na co dzień narzędzi i urządzeń, będą znakomitą propozycją dla wszystkich maluchów, chcących zrobić pierwszy krok ku samodzielności.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Portal używa plików cookies, korzystanie z portalu oznacza ich akceptację, więcej informacji na stronie "Polityka Cookies"

Korzystanie z portalu oznacza automatyczną akceptację postanowień zawartych w "Regulaminie Serwisu" i "Polityce Prywatności"

Przeczytaj inne:
Spodnie dresowe kolorowe, we wzory i nie tylko – zobacz co się nosi

Szare spodnie dresowe, czyli klasyka Spodnie dresowe w kolorze jasnej szarości były hitem zeszłego lata i są modne do dziś....

Zamknij