ENKLAWA w kinach w czerwcu

Enklawa

9 czerwca do kin wchodzi niemiecko – serbski film „Enklawa” w reż. Gorana Radovanovicia nagrodzony m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Moskwie nagrodą publiczności. Zakwalifikował się również do konkursu Międzynarodowego Festiwalu TIFF Kids. Był serbskim kandydatem do OSCARA w 2015 roku. „Enklawa” pokazuje obraz Kosowa 10 lat po wojnie, kraju głęboko podzielonego wewnętrznie i wyniszczonego wojną. To antywojenny obraz o wybaczaniu i miłości.

„Poruszający, realistyczny film. Mrożące krew w żyłach sceny powojennej rzeczywistości sprawiają, że nie możemy oderwać oczu od ekranu.”  Alissa Simon Variety

„Wywraca do góry nogami powszechne przekonania na temat wojny w Jugosławii.” Hollywood Reporter

Dziesięć lat od zakończenia wojny w Kosowie. Dziesięcioletni Nenad mieszka na farmie w małej serbskiej enklawie z ojcem i chorym dziadkiem. Poza nimi w okolicy jest tylko dwóch Serbów: pop i trzydziestoletni nauczyciel. Każdego dnia chłopak dociera do szkoły klaustrofobicznym pojazdem wojskowym. Jest w niej jedynym uczniem, a tęskni za towarzystwem rówieśników. Wiele razy widzi ich z daleka: przez szczeliny w opancerzeniu samochodu obserwuje dwóch chłopców. Dzięki niezwykłej determinacji udaje się mu odnaleźć przyjaciela pośród społeczności muzułmańskiej.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Portal używa plików cookies, korzystanie z portalu oznacza ich akceptację, więcej informacji na stronie "Polityka Cookies"

Korzystanie z portalu oznacza automatyczną akceptację postanowień zawartych w "Regulaminie Serwisu" i "Polityce Prywatności"

Adres redakcji: ul. Obrazkowa 2, 03-188 Warszawa | tel. redakcyjny: +48 512 936 995 | e-mail: blog@obcasy.pl

Przeczytaj inne:
C’est la vie – Wieczór z przebojami Andrzeja Zauchy w Harendzie

Klub Harenda przy Krakowskim Przedmieściu 4/6 po raz trzeci zaprasza na wyjątkowy koncert z największymi przebojami Andrzeja Zauchy, który odbędzie...

Zamknij