FRYDERYKI 2010

LAUREATÓW nagród FRYDERYK 2010 poznamy 19 kwietnia 2010 roku. Uroczyste wręczenie statuetek odbędzie się po raz pierwszy od wielu lat w Teatrze Polskim (kategorie muzyki rozrywkowej) oraz w Bazylice oo. Salezjanów (kategorie muzyki poważnej i jazzowej). After Party dla zaproszonych gości odbędzie się w filii Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny „Skwer” przy Krakowskim Przedmieściu 60A.

Czwarty raz partnerem Związku Producentów Audio Video i Akademii Fonograficznej przy organizacji imprezy jest agencja STX Jamboree.

ZŁOTY FRYDERYK
Jak co roku, Akademia Fonograficzna honoruje muzyków i twórców szczególnie zasłużonych dla polskiej kultury muzycznej. W edycji 2010 nagrody ZŁOTY FRYDERYK za całokształt osiągnięd artystycznych przyznano:
Pani EWIE DEMARCZYK (muzyka rozrywkowa) i Panu WOJCIECHOWI KAROLAKOWI (muzyka jazzowa).

Do tej pory tę szczególną nagrodę otrzymali:
Muzyka Rozrywkowa : Marek Grechuta, Jacek Kaczmarski, Tadeusz Nalepa, Czesław Niemen, Irena Santor, Jerzy Połomski.
Muzyka Jazzowa: Andrzej Kurylewicz, Jan Ptaszyn Wróblewski, Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz, Zbigniew Namysłowski.
Muzyka Poważna: Władysław Szpilman, Antoni Wit, Krystian Zimerman, Ewa Michnik, Krzysztof Penderecki, Henryk Mikołaj Górecki.

WYRÓŻNIENIA / Cyfrowa Piosenka Roku
Po raz pierwszy Organizator Fryderyków – Związek Producentów Audio Video postanowił przyznad specjalne wyróżnienia związane ze sprzedażą w Polsce nagrao muzycznych w formatach cyfrowych w 2009 roku: w kategorii Piosenka Polska i Piosenka Zagraniczna (na podstawie danych uzyskanych z firmy Pentor Research International).

ZGŁOSZENIA
W tym roku Akademia Fonograficzna otrzymała ponad 800 zgłoszeo we wszystkich kategoriach. O Nagrodę Fryderyk 2010 ubiega się: 96 albumów muzyki poważnej, 42 płyty jazzowe, 205 albumów z polską muzyką rozrywkową, 171 albumów zagranicznych wykonawców oraz 143 single i 120 wideoklipów. 63 artystów rywalizuje o nominację dla najlepszego debiutu fonograficznego w muzyce rozrywkowej, poważnej i jazzie.
Do tegorocznej edycji nagród FRYDERYK 2010 nadesłano około 40% więcej zgłoszeo w muzyce rozrywkowej. Ilośd zgłoszeo w muzyce poważnej i jazzowej jest porównywalna do edycji 2009.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Portal używa plików cookies, korzystanie z portalu oznacza ich akceptację, więcej informacji na stronie "Polityka Cookies"

Korzystanie z portalu oznacza automatyczną akceptację postanowień zawartych w "Regulaminie Serwisu" i "Polityce Prywatności"

Adres redakcji: ul. Obrazkowa 2, 03-188 Warszawa | tel. redakcyjny: +48 512 936 995 | e-mail: blog@obcasy.pl

Przeczytaj inne:
Zupa serowa Jerzego Knappe

Szybka zupa serowa Musicie mieć: 1½ l wody 8 serków topionych typu ementaler (po 100 g) białą część 1 pora...

Zamknij