W dzisiejszych czasach wygląd zewnętrzny jest bardzo istotny, więc każdy z nas potrzebuje zadbać o siebie. Niektóre zabiegi pielęgnacyjne wykonujemy w domu, jednak czasem mamy potrzebę, aby ktoś zrobił to za nas – wtedy udajemy się do gabinetu kosmetycznego. Jak znaleźć dobrą kosmetyczkę, która sprosta naszym oczekiwaniom? Należy zwrócić uwagę na parę istotnych czynników.

Wiedza, umiejętności i doświadczenie

Najważniejsze przy wyborze kosmetyczki jest upewnienie się, że posiada ona odpowiednie kwalifikacje do wykonywania swojej pracy. Często można je sprawdzić na stronie internetowej. Popularne jest również umieszczanie certyfikatów i dyplomów na ścianach salonu. Nie bójmy się również zapytać, jeśli nie możemy znaleźć takich informacji. Pamiętajmy, że w grę wchodzi nasze bezpieczeństwo. Źle wykonana usługa może mieć nie tylko skutki uboczne w postaci nieestetycznego wyglądu, ale również mieć przykre konsekwencje dla naszego zdrowia.

Higiena i bezpieczeństwo

Koniecznie zwróćmy uwagę na to, czy w salonie kosmetycznym przestrzegane są wszystkie zasady higieny. Narzędzia powinny być dezynfekowane i sterylizowane. Pozostałe z nich trzeba stosować jednorazowo. W gabinecie powinien panować porządek, na bieżąco wszystko powinno być sprzątane. Jeśli na wstępie widzimy, że nie jest w nim do końca czysto, lepiej wybrać usługi kogoś innego.

Wyposażenie salonu

Warto również przyjrzeć się, czy urządzenia i narzędzia wykorzystywane w salonie są w miarę nowe, dobrych firm i jakości. To, jak zabieg zostanie wykonany, zależy również w dużej mierze od nich. Istotny jest również ogólny wystrój gabinetu. Lepiej wybrać ten, który wygląda na nowoczesny.

Wykorzystywane produkty

W dobrych salonach kosmetycznych wykorzystywane są preparaty dobrej jakości. Dobrze jest zorientować się, jakich kosmetyków używa się w salonie i czy są z wyższej półki. Dzięki nim efekty zabiegów z pewnością będą lepsze i trwalsze.

Podejście do klienta

Przyjazne nastawienie i indywidualne podejście do klienta to podstawa przy wyborze odpowiedniej kosmetyczki. Powinna ona dokładnie zapytać się, czego oczekujemy po zabiegu oraz opowiedzieć nam o przeciwwskazaniach.

Opinie i informacje w sieci

Przy szukaniu kosmetyczki warto zapytać bliskich, czy nie znają jakiegoś dobrego salonu. Ich rekomendacja zawsze będzie najlepsza! Możemy również poczytać opinie w internecie, jednak musimy zdawać sobie sprawę z tego, że nie zawsze mogą być do końca prawdziwe. Sprawdźmy strony internetowe wybranych salonów, czy wyglądają profesjonalnie i czy znajduje się na nich opis kwalifikacji pracowników.

Znaleźć dobrą kosmetyczkę możesz również w sieci np. przy pomocy portalu lavito.pl. Wybieraj wśród wielu salonów w twojej okolicy, przeglądaj opinie i porównuj ceny!

 

 

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Portal używa plików cookies, korzystanie z portalu oznacza ich akceptację, więcej informacji na stronie "Polityka Cookies"

Korzystanie z portalu oznacza automatyczną akceptację postanowień zawartych w "Regulaminie Serwisu" i "Polityce Prywatności"

Adres redakcji: ul. Obrazkowa 2, 03-188 Warszawa | tel. redakcyjny: +48 512 936 995 | e-mail: blog@obcasy.pl

Przeczytaj inne:
Jak kupować prezenty w sieci?

Bieganina po sklepach, kolejki i narastający stres – nie tak powinien wyglądać okres przedświąteczny. Zamiast tego lepiej spędzić ten czas...

Zamknij