Czy makijaż permanentny jest bezpieczny dla zdrowia?

Makijaż permanentny to rodzaj tatuażu, ale od wersji klasycznej różni go materiał oraz sposób wprowadzenia barwnika. Wykonuje się go za pomocą naturalnych barwników powstałych na bazie ziół, dzięki czemu polecany jest również dla kobiet, które reagują alergicznie na kosmetyki. Dodatkowo wprowadzany jest bardzo płytko, co sprawia, że ingerencja w naskórek nie jest dużym obciążeniem dla organizmu
(http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/1,107103,11783679,Makijaz_permanentny___czy_to_bezpieczne_.html).

Jak wygląda zabieg trwałego upiększania?

Zanim kobieta będzie cieszyć się upragnionym wyglądem, musi przejść przez zabieg, który w pierwszym etapie nie jest niestety całkowicie bezbolesny. Niewielki dyskomfort sprawia wprowadzanie barwnika, choć wcześniej skóra pokrywana jest kremem znieczulającym.

Dobór koloru jest indywidualny, ale najczęściej, jeśli chodzi o makijaż permanentny ust, stosuje się barwę 2-3 mocniejszą, aniżeli naturalny kolor warg. Jeśli wykonuje się kreski lub makijaż permanentny rzęs, zazwyczaj stosuje się ciemne barwy – brąz lub szary. Skóra po nałożeniu trwałego make-upu wymaga wzmożonej pielęgnacji, ponieważ szybko się wysusza. Kosmetyki takie powinny być delikatne, a sama skóra nie może być narażona na działanie słońca.

W zależności od intensywności koloru, który zostanie użyty, makijaż permanentny oczu, ust czy brwi może utrzymywać się 2-5 lat. Jeśli przypadnie on kobiecie do gustu i chciałaby zatrzymać efekt na dłużej, konieczne jest kolejne utrwalanie.

Czy na pewno jest bezpieczny?

Teoretycznie tak, ale jedynie w przypadku, gdy wykonuje go osoba do tego zabiegu przeszkolona. Zbyt głębokie wkłucia mogą prowadzić do uszkodzenia naskórka i powstania blizn. Dlatego ważne, aby makijaż permanentny oddać w ręce wykwalifikowanych osób. Dobrym rozwiązaniem jest zasięgniecie opinii na temat danego salonu, poczytanie opinii w internecie lub też poproszenie o zdjęcia, na którym widać wykonany makijaż permanentny. Taką możliwość daje salon, którego ofertę znaleźć można na stronie www.strefa-piękna.pl.

Jeśli zabieg przeprowadzany jest w dobrych warunkach higienicznych, nie ma większych przeciwwskazań do jego przeprowadzenia. Odradza się go jedynie kobietom w ciąży, karmiącym, chorym na cukrzycę i osobom z chorobą nowotworową. Wszyscy spoza grupy ryzyka mogą bez problemów cieszyć się z efektów, jakie zapewnia trwały makijaż.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Portal używa plików cookies, korzystanie z portalu oznacza ich akceptację, więcej informacji na stronie "Polityka Cookies"

Korzystanie z portalu oznacza automatyczną akceptację postanowień zawartych w "Regulaminie Serwisu" i "Polityce Prywatności"

Adres redakcji: ul. Obrazkowa 2, 03-188 Warszawa | tel. redakcyjny: +48 512 936 995 | e-mail: blog@obcasy.pl

Przeczytaj inne:
5 sposobów jak osiągnąć przedświąteczny spokój

Początek grudnia dla wielu z nas jest jednym z najbardziej pracowitych, a zarazem stresujących okresów roku. Chwilami ciężko pogodzić wszystkie...

Zamknij