Kolorowe soczewki – które gwiazdy ich używają?

Soczewki kosmetyczne, czyli soczewki kolorowe bez mocy optycznej, to wyroby, których używać może każdy z nas. Najwięksi producenci, czyli Ciba Vision, Johnson&Johnson, Carl Zeiss, Alcon czy Bausch & Lomb zajmują się projektowaniem i wytwarzaniem również takich szkieł, które mogą pogłębić naturalny kolor oka lub radykalnie go zmienić. Z tego dobrodziejstwa od dawna korzystają światowej sławy gwiazdy i celebryci. Dlaczego? Gdyż to prosty sposób, aby podkreślić stylizację i przyciągnąć swoim wyglądem wszystkie obiektywy aparatów fotograficznych.

Soczewki w świecie filmu

Okazuje się, że soczewki kolorowe są nieocenione w świecie filmu. Większość aktorów korzysta z nich jednak nie tylko do stworzenia kreacji filmowej, lecz także na co dzień. Przykład? Gwiazda filmu „Zmierzch”, Robert Pattinson, aby móc zagrać wampira, sięgnął po soczewki o czerwonym odcieniu. Nie inaczej było w przypadku innego aktora – Orlando Blooma, który wcielając się w postać Legolasa w filmie „Władca Pierścieni”, zmienił swój naturalny kolor oczu z brązowego na niebieski.

Znak charakterystyczny

Kto nie kojarzy Jennifer Aniston znanej m.in. z komediowego serialu „Przyjaciele”? Trzeba przyznać, że w jej przypadku soczewki kontaktowe miały nieoceniony wpływ na karierę. Przefarbowanie włosów i sięgnięcie po niebieskie szkła sprawiło, że aktorka zaczęła być doceniana przez reżyserów, zaś jej kariera nabrała tempa. Dziś, jak sama przyznaje, uzyskana za pomocą kolorowych soczewek barwa tęczówek jest jej znakiem charakterystycznym.

Okulary kontra soczewki

Część gwiazd w życiu prywatnym zamiennie stosuje okulary i soczewki kontaktowe. Johnny Depp, który od lat nosi okulary, nie wyobraża sobie grania w nich przed kamerą. I odwrotnie – Demi Moore stawia głównie na soczewki kontaktowe, gdyż – jak sama mówi – pozwalają one jej nie tylko skorygować wadę wzroku, lecz także są łatwe w noszeniu, nie rozpraszają i, co najważniejsze, pozwalają w pełni zaangażować się w aktywność fizyczną. Skoro soczewki kolorowe zostały docenione przez gwiazdy światowego formatu, to może i ty się na nie skusisz?

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Portal używa plików cookies, korzystanie z portalu oznacza ich akceptację, więcej informacji na stronie "Polityka Cookies"

Korzystanie z portalu oznacza automatyczną akceptację postanowień zawartych w "Regulaminie Serwisu" i "Polityce Prywatności"

Przeczytaj inne:
7 zasad jak bezpiecznie i poprawnie zrobić badanie RTG

Pozwalają one zdiagnozować chorobę i podjąć odpowiednie leczenie. O czym warto pamiętać by bezpiecznie i dobrze wykonać prześwietlenie podpowiada Lekarz...

Zamknij