Nominowana do Złotego Globu Natalie Portman na plakacie filmu „Jackie”.

Nominowana do Złotego Globu Natalie Portman na plakacie filmu „Jackie”.

Nominowana do Złotego Globu Natalie Portman na plakacie filmu „Jackie”.

„Nie do zapomnienia. Jeden z najlepszych filmów tego roku” Rollingstone
„Niezwykły portret najsłynniejszej Pierwszej Damy świata” Variety
„Pewny kandydat do Oscarów” London Evening Standard

Poruszająca historia legendarnej Jacqueline Kennedy w polskich kinach od 3 lutego 2017.

Już w lutym 2017 roku na ekrany polskich kin trafi „Jacki” – film, który przyniósł Natalie Portman nominację do Złotego Globu i umocnił jej szanse na Oscara. Wyprodukowany przez Darrena Aronofsky’ego („Requiem dla snu”, „Czarny łabędź”) obraz przedstawia kulisy jednego z najbardziej wstrząsających momentów w dziejach Ameryki – zabójstwa JFK, widzianego oczami Pierwszej Damy – Jacqueline Bouvier Kennedy. „Jackie” to poruszająca historia kobiety–ikony, uosobienia klasy, stylu i szyku. Postaci równie inspirującej, co tajemniczej. Uznawany za poważnego kandydata do Oscarów film wyreżyserował Pablo Larraín – zdobywca Srebrnego Niedźwiedzia na MFF w Berlinie. Oklaskiwana przez widzów i krytyków „Jackie” otrzymała nagrodę za Najlepszy Scenariusz na MFF w Wenecji. Zaś brawurowy występ Natalie Portman, poza wyróżnieniem na niedawnej gali Złotych Globów, przyniósł aktorce nominacje do prestiżowych nagród Independent Spirit i Gotham Award. W oczekiwaniu na premierę „Jacki” prezentujemy polski plakat filmu.

Oglądanie Natalie, pracującej nad „Jackie”, było jednym z najważniejszych doświadczeń w mojej karierze. Jestem jej dozgonnie wdzięczny, bo jej sukces, to sukces nas wszystkich. Ona jest aniołem, sercem i duszą tego filmu. Jest „Jackie” – naszą Jackie, naszą królową. To cudowne, że ludzie ją chwalą i tak dobrze reagują na jej rolę – reżyser Pablo Larraín po ogłoszeniu nominacji do Złotych Globów.

Opis

Jacqueline Bouvier Kennedy ma 34 lata, kiedy jej mąż zostaje wybrany na Prezydenta Stanów Zjednoczonych. Elegancka i stylowa, od razu staje się globalną ikoną, jedną z najbardziej znanych kobiet na świecie. Jej intuicja i smak w kwestiach mody, sztuki i wystroju wnętrz są powszechnie podziwiane. Jednak 22 listopada 1963 roku poukładane życie Pierwszej Damy rozsypuje się na kawałki. Podczas wyborczej podróży do Dallas, ginie John F. Kennedy, a pogrążona w żałobie Jacqueline, na pokładzie Air Force One, powraca do Waszyngtonu. Mierząc się z tragedią, postanawia kontynuować dzieło męża. W ciągu kilku dni nie tylko dopisze triumfalny koniec do mitu JFK, ale też ugruntuje legendę, której na imię… Jackie.

JACKIE w kinach od 3 lutego 2017

Portal używa plików cookies, korzystanie z portalu oznacza ich akceptację, więcej informacji na stronie "Polityka Cookies"

Korzystanie z portalu oznacza automatyczną akceptację postanowień zawartych w "Regulaminie Serwisu" i "Polityce Prywatności"

Przeczytaj inne:
Pizza nie musi być okrągła: pomysły na obiad dla niejadka

Być może dziecko woli jeść słodycze od tradycyjnych posiłków i wykorzystuje sytuację, że jeśli nie zje niczego, dostanie zamiast obiadu...

Zamknij