Reni Jusis świętuje w tym roku 20-lecie swojego kultowego albumu „Trans Misja

W tym roku Reni Jusis obchodzi 20-lecie swojego kultowego albumu „Trans Misja”! To prawdziwy powód do świętowania dla fanów artystki i miłośników jej muzyki. Przez te lata płyta ta nie tylko utrzymała się w czołówce najlepszych polskich albumów, ale również wywarła ogromny wpływ na rodzimą scenę muzyczną. Czasami warto wracać do klasyków, by docenić ich ponadczasowość – a „Trans Mis” jest właśnie jednym z takich arcydzieł. Nie mogę się już doczekać kolejnych koncertów Reni, gdzie usłyszymy jej największe hity w nowych aranżacjach. Już teraz zapowiada się niesamowite show!

Reni Jusis – 20 lat kultowego albumu „Trans Misja”

Reni Jusis to jedna z najbardziej znanych i cenionych polskich artystek muzycznych. W tym roku świętuje ona wyjątkowe jubileuszowe wydanie swojego kultowego albumu „Trans Misja”, który ukazał się w 2001 roku. To właśnie dzięki temu albumowi Reni stała się ikoną muzyki pop, a jej twórczość na stałe wpisała się do historii polskiej sceny muzycznej.

Początki kariery

Reni Jusis rozpoczęła swoją karierę muzyczną w latach 90., występując jako wokalistka w różnych zespołach. Jednak prawdziwy przełom nastąpił dopiero po wydaniu jej pierwszego solowego albumu „Autsajder” w 1999 roku. Płyta ta przyniosła jej ogromny sukces i uznanie publiczności oraz branży muzycznej.

„Trans Misja” – nowe brzmienie i odważne teksty

RENIXY (20. URODZINY KIEDYŚ CIĘ ZNAJDĘ)” to jubileuszowa EP-ka zawierająca cztery nowe wersje wielkiego przeboju Reni Jusis. Swoje remiksy stworzyli BESKRES, Smolik, Modfunk i Tribbs. Na Youtube można zobaczyć już klip do wersji przygotowanej przez duet BESKRES, a w miniony piątek do serwisów streamingowych trafiła cała EP-ka.

Kultowy status albumu

„Trans Mis” od razu stał się ogromnym sukcesem komercyjnym i artystycznym. Zdobył wiele nagród oraz uznanie krytyków muzycznych. Album ten sprzedał się w ponad 100 tysiącach egzemplarzy, co było nie lada osiągnięciem dla polskiej sceny muzycznej w tamtym czasie. Utwory z tej płyty do dziś są obecne na listach przebojów i często wykonywane na koncertach Reni Jusis.

Jubileuszowe wydanie „Trans Mis”

Z okazji 20-lecia swojego kultowego albumu, Reni Jusis postanowiła przygotować specjalne jubileuszowe wydanie „Trans Misja”. Na płycie znajdują się wszystkie utwory z oryginalnego albumu oraz kilka dodatkowych nagrań, które nigdy wcześniej nie zostały opublikowane. Ponadto, fani mogą cieszyć się także nowymi teledyskami do największych hitów z tego albumu.

Reni Jusis wyruszyła również w jubileuszową trasę koncertową „RE TRANS MISJA”, z którą odwiedzi 8 polskich miast.

12.11 Kraków, Forty Kleparz
16.11 Białystok, Zmiana Klimatu
17.11 Łódź, Scenografia
25.11 Gdańsk, Grizzly Grizzly
26.11 Poznań, Blue Note
09.12 Wrocław, Bezsenność
10.12 Katowice, Królestwo
19.12 Warszawa, Fabryka Norblina

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Portal używa plików cookies, korzystanie z portalu oznacza ich akceptację, więcej informacji na stronie "Polityka Cookies"

Korzystanie z portalu oznacza automatyczną akceptację postanowień zawartych w "Regulaminie Serwisu" i "Polityce Prywatności"

Adres redakcji: ul. Obrazkowa 2, 03-188 Warszawa | tel. redakcyjny: +48 512 936 995 | e-mail: blog@obcasy.pl