Skóra – nasz najważniejszy strój

Skórę traktujemy przeważnie jako ważny element naszego wyglądu. Często zapominamy o tym, że odpowiednia pielęgnacja skóry ma też wpływ na ogólny stan naszego zdrowia. Skóra chroni nasz organizm przed bakteriami i szkodliwym wpływem środowiska. Pozwala nam utrzymać odpowiednią temperaturę ciała, chroniąc nas przed wychłodzeniem oraz przegrzaniem. Bez niej nasz organizm nie byłby w stanie prawidłowo funkcjonować. Niestety, zbyt często zapominamy o tym, że skóra to nie tylko nasza ozdoba. Zła dieta, stres oraz brak odpowiedniej pielęgnacji to czynniki, które narażają naszą skórę na utratę wilgoci oraz znaczne osłabienie. Każdy problem związany z jej stanem może się przełożyć na nasze samopoczucie, warto zatem w porę zadbać o taką pielęgnację, która pomoże nam cieszyć się zdrowiem i dobrą formą.

Jakie problemy najczęściej pojawiają się w związku z pielęgnacją skóry?

W walce z najczęstszymi problemami dermatologicznymi pomagają nam profesjonalne kosmetyki. Dziś każda z nas może ułatwić sobie troskę o utrzymanie skóry w dobrej formie i cieszyć się dobrym samopoczuciem. Wystarczy wybrać najlepszy balsam do ciała z ofert Garnier, by móc szybko i skutecznie pokonać najczęstsze dolegliwości. A jest ich sporo. Szorstka skóra jest jednym z tych najczęstszych. W walce z tym problemem pomocne są balsamy oraz kremy regenerujące, których głównymi składnikami są olejki z takich owoców, jak awokado czy oliwki. Każdej z nas przydać się mogą też kremy i balsamy, dzięki którym można zapewnić skórze odpowiednie nawilżenie. Często zawierają one glicerynę oraz regenerujące wyciągu z roślin, np. róży lub jaśminu. Są one szczególnie zalecane w chwili, gdy skóra szybko się przesusza, czego skutkiem jest z jednej strony jej gorszy wygląd, z drugiej – większa podatność na urazy. Wielką popularnością cieszą się też te balsamy do ciała, które pozwalają utrzymać elastyczną i jędrną skórę. I one skutecznie nawilżają, a jednocześnie wzmacniają naszą skórę, stąd też ich ogromna popularność wśród miłośniczek atrakcyjnego wyglądu.

 

Osłabiona i zbyt sucha skóra staje się bardziej podatna na negatywny wpływ środowiska oraz na drobne urazy. Może mieć to poważne skutki, które nie tylko zobaczymy, ale i odczujemy. Sucha skóra to gorsze samopoczucie oraz mniej pewności siebie. Jeśli więc chcemy czuć się komfortowo, już teraz powinnyśmy zacząć chronić swą skórę przed przesuszeniem.

 

 

Portal używa plików cookies, korzystanie z portalu oznacza ich akceptację, więcej informacji na stronie "Polityka Cookies"

Korzystanie z portalu oznacza automatyczną akceptację postanowień zawartych w "Regulaminie Serwisu" i "Polityce Prywatności"

Przeczytaj inne:
Jak pozbyć się plam z wiśni i jagód?

Plama, plama, co za pech Sezon na wiśnie i jagody przypada w Polsce na okres letni. Sady i lasy wypełniają...

Zamknij