7 zasad jak bezpiecznie i poprawnie zrobić badanie RTG

Pozwalają one zdiagnozować chorobę i podjąć odpowiednie leczenie. O czym warto pamiętać by bezpiecznie i dobrze wykonać prześwietlenie podpowiada Lekarz Specjalista Radiolog Iraida Szandruk-Łabędzka z pracowni RTG szpitala im. Św. Rodziny w Warszawie.

1. Bezpieczeństwo – zanim zdecydujesz się na badanie w danej placówce zapytaj czy dysponuje ona ważnym certyfikatem przeglądu technicznego aparatu RTG. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że sprzęt jest całkowicie bezpieczny i sprawny.
2. Nowoczesny sprzęt – znajdź placówkę, która wykonuje badania na cyfrowanym sprzęcie najnowszej generacji. Wykonanie prześwietlenia na takim aparacie daje gwarancję jakości badania oraz wyklucza konieczność powtórzenia badania.
3. Wysokie kwalifikacje lekarza radiologa – nawet najnowocześniejszy sprzęt nie daje nam gwarancji poprawności diagnozy. Pytaj o kwalifikacje lekarza, który będzie opisywał Twój wynik. Od jego wiedzy i doświadczenia zależy ocena Twojego stanu zdrowia.
4. Wyniki na CD – to nowości na rynku. Wyniki prześwietlenia w formie nagrania na płycie CD oferuje niewiele placówek w Warszawie m.in. szpital Św. Rodziny na ul. Madalińskiego. Taka forma otrzymania wyniku prześwietlenia daje możliwość szczegółowej analizy przez lekarza oraz pozwala na bezpieczne przechowanie wyników przez lata.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Portal używa plików cookies, korzystanie z portalu oznacza ich akceptację, więcej informacji na stronie "Polityka Cookies"

Korzystanie z portalu oznacza automatyczną akceptację postanowień zawartych w "Regulaminie Serwisu" i "Polityce Prywatności"

Adres redakcji: ul. Obrazkowa 2, 03-188 Warszawa | tel. redakcyjny: +48 512 936 995 | e-mail: blog@obcasy.pl

Przeczytaj inne:
Znamy zwycięzców Signature Photo Dishes! Piękne zdjęcia!

Obrady Jurorów II edycji konkursu Signature Photo Dishes odbyły się w pięciogwiazdkowym H15 Boutique Hotel w Warszawie. Jury, w którym...

Zamknij