Jaką zastawę warto mieć w firmie?

Jaką zastawę warto mieć w firmie?

Spotkanie z klientami czy kontrahentami wymaga odpowiedniej oprawy. Podczas rozmów serwuje się kawę, herbatę, wodę. Problem może się jednak pojawić wówczas, gdy każdy z gości otrzyma napój w innej filiżance. Dlatego warto pomyśleć o zakupieniu dla firmy jednolitego serwisu porcelanowego dobrej jakości.

Dbałość o klienta czy nowego współpracownika nie przejawia się wyłącznie na papierze w formie dobrej oferty lub umowy. Osoba przekraczająca próg firmy zwraca uwagę na jej wygląd, czystość, a także na to, jak jest przyjmowana. Dobre wychowanie wymaga od przedstawiciela firmy zaproponowania gościom czegoś do picia. Jakie jednak może być zdziwienie przybyłych, gdy jeden z nich dostanie herbatę w ceramicznym kubku, drugi w szklance, natomiast przedstawiciel napije się z filiżanki przyniesionej z domu. Elegancja wymagałaby, aby każdy otrzymał swój napój w gustownej filiżance z tego samego zestawu – najlepiej porcelanowego. Jaki serwis warto wybrać, aby pasował do eleganckiej i profesjonalnej firmy, a jednocześnie tworzył miłą atmosferę?

Sprawdzona marka idzie w parze z jakością

Wybór porcelanowych garniturów do kawy i herbaty jest na rynku bardzo duży, dlatego niekiedy trudno podjąć jest decyzję, który z nich będzie najlepszy. Czy powinien być markowy? Jeśli tak, to jakiej marki i z jakiej kolekcji? Czy powinna to być porcelana biała czy zdobiona, klasyczna czy nowoczesna? I wreszcie – z ilu sztuk powinien się składać taki firmowy zestaw porcelany?

Firma dbająca o swój prestiż powinna zainwestować w porcelanę dobrego, sprawdzonego producenta, który gwarancję jakości swoich produktów podpiera długoletnią tradycją i doświadczeniem oraz mocną pozycją w swej branży. Możemy zdecydować się na zakup serwisu w sklepie producenta, ale równie dobrą opcją jest porównanie oferty kilku wiodących firm i zamówienie porcelany online, np. w sklepie internetowym porcelana24.pl.

Elegancja czy nowoczesność?

Kolejnym dylematem jest wybór modelu i ewentualnych dekoracji naszego firmowego serwisu. Warto kierować się przede wszystkim wystrojem wnętrza firmy oraz profilem jej działalności. Do wnętrza typowo biurowego na pewno nie nadaje się zdobna barokowa porcelana. Do wszystkiego pasuje za to porcelana biała w klasycznych kształtach.

Elegancka prostota nie musi oznaczać jednak koniecznie braku ozdób. Znani producenci porcelany oferują wyroby ozdobione skromnie, ale w sposób wyrafinowany, z dbałością o szczegóły. Takie klasyczne zestawy oferuje m.in. fabryka porcelany Ćmielów – np. fason Feston z kolekcji klasycznej inspirowany wzorami przedwojennymi; bardzo funkcjonalny i wyglądający pięknie zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje (źródło: http://www.porcelana.com.pl/pliki/katalogi/Cmielow/HTML/index.html#/21/zoomed). Warto zwrócić też uwagę na klasyczne propozycje innych producentów takich jak Bogucice (fasony Daria, Martha i inne), Lubiana (fason Sonia czy ciekawe propozycje kolekcji Ambasador), Chodzież, Krzysztof i inne.

Natomiast nietypowo urządzone biuro czy siedziba firmy aż proszą się o oryginalny serwis porcelanowy. Do nowoczesnych wnętrz świetnie pasowała będzie modernistyczna porcelana o niecodziennych kształtach i ciekawym wzornictwie. Jeśli firma ma profil artystyczny, warto pokusić się o serwis interesujący pod względem graficznym: np. udekorowane motywami geometrycznymi lub roślinnymi zestawy fasonu Venus z Chodzieży, słynna seria art deco Kula z Ćmielowa, a może kolekcja Galeria z Bogucic?

Zakup zestawu

Kolejnym pytaniem jest: na ile osób będzie nam potrzebny serwis? Małe firmy i biura mogą zadowolić się zestawem dla 6 osób, chociaż największy wybór jest zazwyczaj wśród garniturów do kawy i herbaty 12-osobowych. Są to klasyczne zestawy, ale jeśli potrzebujemy innej liczby filiżanek i spodeczków, zawsze możemy dokupić porcelanę na sztuki, oczywiście z tego samego fasonu. W skład klasycznego garnituru do herbaty czy kawy wchodzą: imbryk, cukiernica, dzbanuszek i filiżanki ze spodkami (6 lub 12 sztuk). W zestawach znajdują się też często talerzyki deserowe, niekiedy również taca.

Kupno porcelany przez internet jest dziś równie bezpieczne co osobisty zakup w sklepie i przywóz serwisu własnym samochodem. Oszczędzamy za to swój czas – możemy podjąć decyzję przy komputerze, dokonać płatności online i zlecić dostawę firmie kurierskiej, która przywiezie delikatny towar bez uszczerbku i bezpiecznie zapakowany.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Portal używa plików cookies, korzystanie z portalu oznacza ich akceptację, więcej informacji na stronie "Polityka Cookies"

Korzystanie z portalu oznacza automatyczną akceptację postanowień zawartych w "Regulaminie Serwisu" i "Polityce Prywatności"

Adres redakcji: ul. Obrazkowa 2, 03-188 Warszawa | tel. redakcyjny: +48 512 936 995 | e-mail: blog@obcasy.pl

Przeczytaj inne:
Czy makijaż permanentny jest bezpieczny dla zdrowia?

Makijaż permanentny to rodzaj tatuażu, ale od wersji klasycznej różni go materiał oraz sposób wprowadzenia barwnika. Wykonuje się go za...

Zamknij