Jak używać zmywarki, by naczynia były idealnie czyste?

Jak załadować zmywarkę?

Chociaż włożenie naczyń do zmywarki naprawdę nie jest niczym trudnym, to jednak zrobienie tego w prawidłowy sposób wymaga od nas nieco wiedzy i doświadczenia. Przede wszystkim przed pierwszym jej uruchomieniem bezwzględnie powinnyśmy przeczytać instrukcję obsługi i zapoznać się z zaleceniami producenta. Generalnie zasada załadowywania większości zmywarek jest podobna – musimy zrobić to tak, aby do wszystkich naczyń był dobry dostęp, umożliwiający działanie wodzie oraz detergentom. Dlatego garnki czy miski obracamy do góry dnem, a sztućce wkładamy do specjalnego koszyka, pilnując, by nie zablokowały obracających się spryskiwaczy. Zwróćmy też uwagę na to, jakich naczyń lepiej nie myć w zmywarce – zazwyczaj tego rodzaju produktów jest bardzo niewiele, lepiej jednak nie ryzykować.

Jakich detergentów używać?

Często popełnianym przez użytkowników zmywarek błędem jest nieprzywiązywanie odpowiedniej wagi do użycia właściwych detergentów. Czasami zdarza się, że sięgamy po produkty niskiej jakości, a nawet… po zwykły płyn do zmywania. Tymczasem nie jest to żadne rozwiązanie, ponieważ może przyczynić się nie tylko do nieskutecznego zmywania, lecz także do stopniowego niszczenia urządzenia lub nagłej awarii. Dlatego warto korzystać tylko ze sprawdzonych środków, jak np. tabletki do zmywarek finish – jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ich temat, zajrzyj na zmywajwzmywarce.pl. Oprócz tabletek i płynu lub proszku do zmywarki konieczny okaże się także zakup specjalnego nabłyszczacza oraz soli, która pomoże zmiękczyć wodę.

Wybór odpowiedniego programu

Nowoczesne zmywarki posiadają wiele różnych programów oraz specjalnych funkcjonalności. Nie wystarczy wcisnąć pierwszy lepszy przycisk – powinnyśmy dopasować ustawienia do swoich potrzeb. W przeciwnym razie możemy mocno rozczarować się efektami pracy zmywarki! Na przykład wybierając program dla naczyń lekko zabrudzonych, nie wymyjemy skutecznie przypalonego garnka, a zapominając o włączeniu opcji zmywania tylko jednego kosza zużyjemy dwa razy więcej energii, niż to konieczne.

Piękne, lśniące, a przede wszystkim perfekcyjnie czyste naczynia są na wyciągnięcie twojej ręki. Pamiętaj jednak o obsługiwaniu zmywarki zgodnie z zaleceniami producenta i… ze zdrowym rozsądkiem.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Portal używa plików cookies, korzystanie z portalu oznacza ich akceptację, więcej informacji na stronie "Polityka Cookies"

Korzystanie z portalu oznacza automatyczną akceptację postanowień zawartych w "Regulaminie Serwisu" i "Polityce Prywatności"

Adres redakcji: ul. Obrazkowa 2, 03-188 Warszawa | tel. redakcyjny: +48 512 936 995 | e-mail: blog@obcasy.pl

Przeczytaj inne:
Najlepsze prezenty świąteczne dla rodziców – co wybrać?

Czasami nie mamy pomysłu na prezent dla nich – bo co jest w stanie pokazać im naszą wdzięczność i troskę?...

Zamknij