Kalendarz, który pomaga

Kalendarz, który pomaga

W listopadzie br. na rynku pojawiło się nietypowe wydawnictwo firmowane znakiem grupy Integer. Charytatywny kalendarz „Dziewczyny InPost 2018” to zbiór 12 fotografii, prezentujących wybrane Panie pełniące na co dzień różne role w firmie, a zjawiskowe zdjęcia ilustrują wartości jakie kobiety wnoszą do swoich zespołów.

Środki ze sprzedaży tego kalendarza zostaną przekazane Fundacji Sieć Kobiet Przedsiębiorczych na zrealizowanie projektu „Pokonałam Samą Siebie”, dzięki któremu wiele kobiet będzie miało szansę na zmianę swojego życia. Kobiety w firmie InPost stanowią 45 % załogi. To rzadkość, zwłaszcza w branży logistycznej. Ideą, jaka przyświecała stworzeniu charytatywnego kalendarza, było zwrócenie uwagi na różnice w kobiecym i męskim podejściu do pracy i biznesu i ich wpływ na wzrost wydajności i innowacyjności całych przedsiębiorstw.

– Kobiety posiadają niezwykłą umiejętność budowania relacji międzyludzkich i integrowania ludzi. Potrafią odczytywać emocje i wczuć się w potrzeby osób z którymi współpracują, niezależnie od tego czy są to klienci, podwykonawcy czy koledzy w pracy. Powołując do życia kalendarz „Dziewczyny InPost 2018” chcieliśmy właśnie zwrócić uwagę na wartość, jaką panie wnoszą do zespołów – mówi Anna Wiertel, Dyrektor Marketingu grupy Integer. Od samego początku nie chodziło tylko o „kolejny kalendarz”, ale o zorganizowanie projektu, który ma zmieniać życie kobiet – dodaje.

Do współpracy udało się zaprosić Fundację Sieci Przedsiębiorczych Kobiet. Ze środków, jakie uzyskane zostaną ze sprzedaży charytatywnego kalendarza zostanie zorganizowany projekt, „Pokonałam Samą Siebie”, którego premiera zaplanowana została na 22 listopada br. Ta akcja ma z założenia wspierać kobiety, które mają pomysł na biznes i chcą aktywnie planować swoją ścieżkę kariery.

– Idea stworzenia kalendarza z taka misją powstała podczas ubiegłorocznego, firmowego spotkania świątecznego. Do pierwszych zdjęć zgłosiło się aż 100 Pań pełniących różne role w firmie InPost. Odważne kobiety pochodzące z różnych części organizacji wcieliły się w projekt, który jest uosobieniem wartości firmy w której pracują – mówi Rafał Brzoska, Założyciel i Prezes Zarządu Grupy Integer.

Na sesję próbną zakwalifikowano 30 z nich. Te zdjęcia zadecydowały o wyborze 11 kandydatek, które w rezultacie zaistniały na kartach tegorocznego kalendarza charytatywnego „Dziewczyny InPost 2018”. Kolekcje, które Panie prezentują na łamach kalendarza zostały zaprojektowane i uszyte przez młode projektantki. W sesji wykorzystane zostały projekty autorstwa m.in. Anny Dudzińskiej, Eweliny Kosmal, Sandry Stachury, Pauliny Mroz˙ek i Pauliny Korzeniowskiej – absolwentek SAPU.

– Cieszę się, że w ten sposób udało nam się przy okazji realizacji tego projektu wesprzeć już kilka młodych uzdolnionych kobiet, które swoje pasje zamieniły w sukces, które nie boją się pokonywać trudności oraz idą naprzód z wiarą we własne siły i umiejętności. Mamy nadzieję, że nasza idea przekona innych do tego by wspierać inne Panie, a tym samym kupią nasz kalendarz – dodaje Anna Wiertel.

Za zdjęcia odpowiada Piotr Piątek, utalentowany artysta, fotograf mody, wnętrz, architektury i technologii. Realizował kampanie wizerunkowe m.in. dla Yoshe, Figl, Katrus, Demarko, Architektury Murator, Horizone Studio. Za scenerię służyły wnętrza futurystycznego obiektu Alvernia Studios.

Kalendarz „Dziewczyny InPost 2018” dostępny będzie w sprzedaży od listopada 2018 na Allegro Charytatywni oraz w księgarniach internetowych: Labotiga http://bit.ly/2A1bQRF oraz czytam.pl http://bit.ly/2ifNnAc w cenie 50 zł.

Cały dochód ze sprzedaży kalendarza „Dziewczyny InPostu 2018” zostanie przekazany na cele charytatywne. Premiera projektu „Pokonałam Samą Siebie” już 22 listopada podczas XI konferencji SPK „Be Yourself” w Warszawie.

Zdjęcia: Piotr Piątek
Stylizacje: Patrycja Guzik
Fryzury: Andrzej Krzak
Make up artist: Agnieszka Krzyz˙owska & Katarzyna Flame Kowalik
Produkcja sesji InPost: Kamila Solon-Serek & Tomasz Łukaszczyk

Patronat nad kalendarzem, który pomaga objęły Obcasy.pl

 

 

 

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Portal używa plików cookies, korzystanie z portalu oznacza ich akceptację, więcej informacji na stronie "Polityka Cookies"

Korzystanie z portalu oznacza automatyczną akceptację postanowień zawartych w "Regulaminie Serwisu" i "Polityce Prywatności"

Adres redakcji: ul. Obrazkowa 2, 03-188 Warszawa | tel. redakcyjny: +48 512 936 995 | e-mail: blog@obcasy.pl

Przeczytaj inne:
Cyrk Sylwester zaprasza na Sylwestra 2012

W XIII w uliczni hecarze, żonglerzy, połykacze ognia i linoskoczkowie zainspirowani tradycjami antycznymi zaczęli się zbierać w wędrowne trupy. Początkowo...

Zamknij