„Malując” – pierwsza wspólna wystawa malarstwa Urszuli Wilk i Eugeniusza Minciela

Eugeniusz Minciel, Pięć palców tonie/„Malując” – pierwsza wspólna wystawa malarstwa Urszuli Wilk i Eugeniusza Minciela

Wystawa „Malując” prezentowana od 11 stycznia w historycznych wnętrzach Muzeum Architektury we Wrocławiu jest pierwszą wspólną prezentacją wrocławskich artystów Urszuli Wilk i Eugeniusza Minciela.

To – jak mówi o nich kurator wystawy Mirosław Jasiński – twórcy „dzielni” (w odróżnieniu od twórców niedzielnych), którzy całe swoje życia bezkompromisowo poświęcili sztuce i realizowaniu swoich osobnych artystycznych wizji.

Wystawa z jednej strony jest retrospektywą prac znanych malarzy – znajdą się na niej prace nawet sprzed 30 lat, pokazujące pełen rozmach i paletę środków wyrazu artystów, którzy rozwijali się przez lata swojej malarskiej pracy. Z drugiej zaś – ekspozycją prac najnowszych, jeszcze nigdzie nie prezentowanych, bo przygotowywanych właśnie z myślą o pierwszej wspólnej wystawie. W sumie w przestrzeniach Muzeum Architektury zawiśnie nawet kilkaset prac!

Urszula Wilk, Seria Bluemetrie nr 12/„Malując” – pierwsza wspólna wystawa malarstwa Urszuli Wilk i Eugeniusza Minciela

Jak zaznacza kurator wystawy Mirosław Jasiński, choć prace prezentowanie są wspólnie, opowieści artystów są równoległe; intencją organizatorów było raczej wydobycie tej odrębności i jednoczesnej autentyczności twórczej niż ich zestawiania czy porównywania.

Organizatorami wystawy są Galeria Miejska we Wrocławiu i Muzeum Architektury we Wrocławiu.

Wystawę „Malując”  otworzy 11 stycznia (czwartek) o godzinie 18:00 wernisaż w Muzeum Architektury we Wrocławiu (ul. Bernardyńska 5). Oprowadzanie kuratorskie dla mediów tego samego dnia o godzinie 12.

Dzieła obojga artystów będzie można oglądać do 25 lutego.

Copyright © 2016 Wszelkie prawa zastrzeżone. Portal należy do grupy Obcasy.pl i używa cookies, korzystanie z portalu oznacza ich akceptację, więcej informacji na stronie "Polityka Cookies"
Przeczytaj inne:
Poezje Janusza Rybczyńskiego ilustrowany obrazami Joanny Sarapaty

Poezja i malarstwo, czyli tom wierszy „Poezje” Janusza Rybczyńskiego ilustrowany obrazami Joanny Sarapaty   Od 18 czerwca w salonach sieci...

Zamknij